Analistten Kritik Bitcoin Uyarısı: Sert Düzeltme

916

Yakından takip edilen bir kripto stratejisti ve trader, lider kripto para Bitcoin (BTC)’in fiyat hareketinin Kasım 2021 yılında yaşanan piyasa zirvesine benzediğini ve başka bir derin geri çekilmeye hazır olduğunu söyledi.

Kripto stratejisti derin Bitcoin düzeltmesinin yaklaştığını belirtti

Yeni bir strateji oturumunda, DonAlt takma adlı analist, MicroStrategy’nin kurucusu Michael Saylor ve Terra (LUNA)’nın kurucusu Do Kwon’un büyük alımlarına rağmen boğaların piyasayı daha yükseğe çıkaramamasının ardından ayıların Bitcoin’in kontrolünü ele geçirdiğini söylüyor. Konu hakkında konuşan analist şu açıklamayı yapıyor:

Bence varsayım düşüş eğilimi yönünde olmalı ve bence düşüş olacak çünkü bir sürü iyi haberimiz vardı. Yukarı doğru çıkan bir sürü altcoin projemiz vardı, bu gerçekten ilginç çünkü insanların heyecanlandığı ve Bitcoin ve ETH yerine altcoin satın almaya başladığı dönemlerde piyasa her zaman böyle görünüyor. Sonra bir sürü olumlu haber ile birlikte Saylor ve Do Kwon Bitcoin satın aldı ancak yine de fiyatlar düştü.

Peki BTC için kritik seviye nedir?

DonAlt, Bitcoin’in 45 bin dolar seviyesini reddetmesinin boğalar için büyük bir kırmızı bayrak olduğunu söylüyor. Kripto strateji uzmanına göre, başarısız kırılma, Bitcoin’in Kasım ayında 70 bin dolara yakın toplandığı ve önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini yalnızca çok aylı bir düşüş trendi başlatmak için çıkardığı piyasa yapısını andırdığını iddia ediyor. Konu ile ilgili olarak ünlü analist şöyle belirtiyor:

70 bin dolara yükseldik, geri döndük ama 60 bin dolarda tutunamadık. Çok açık bir şekilde düşüş eğilimi yaşandı ve haftalık değil de günlük olduğu göz önüne alındığında açıkça daha düşük zaman diliminde de olsa aynı görünüm yaşandı.

Teknik olarak konuşursak, düşüş beklentisinde olmalısınız. 47 bin doları kaybetmeniz durumunda hedefiniz 33 bin dolar olan en düşük aralık olmalıdır.

Şu anda, Bitcoin 42.400 dolar seviyesinden işlem görüyor. Bitcoin fiyatı son 24 saatte yüzde 3,41 oranında düştü. BTC’nin son 24 saatlik işlem hacmi 29.761.729.649 dolar düzeyinde. CoinMarketCap sıralamasına göre BTC, 782.437.718.937 dolar piyasa değerine sahip ve 19.008.737 BTC token’lık dolaşım arzına bulunuyor. Kripto para piyasası ile ilgili daha fazla güncel haber için lütfen Kriptoarena.com adresini ziyaret ediniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku