ABD’li Yatırım Şirketinden Çarpıcı Shiba Inu ve DOGE Açıklaması

9.499

ve ABD’li yatırım şirketi The Motley Fool tarafından yapılan açıklamaya göre, kaçınılması gereken iki popüler kripto para birimi, Shiba Inu ve Dogecoin’dir. 100 yılı aşkın bir süredir borsa, diğer tüm yatırım araçlarının üzerinde durdu. Her yıl tahvil, konut veya diğer emtialardan daha iyi performans göstermese de diğer yatırım kanallarının hiçbiri, borsanın ultra uzun vadeli yıllık performansıyla eşleşmeye yaklaşamadı.

Ancak bu, kripto para birimlerinin piyasa için bir şans olmasını engellemiyor. Örneğin, piyasa değerine göre en büyük iki kripto para birimi olan Bitcoin ve Ethereum, takip eden beş yıllık dönemde sırasıyla %8,640 ve %28,970 oranında dörtnala yükseldi. Bu arada S&P 500, aynı zaman diliminde daha %104 gibi mütevazı bir oranda yükseldi.

Ethereum Blockchain Projesi

Kripto para yatırımcıları, Blockchain teknolojisinin ödemelerde devrim yaratma ve hatta tedarik zincirleri gibi hayatın diğer yönlerini iyileştirme potansiyeli konusunda heyecanlılar. Örneğin, Ethereum’un Blockchain’i merkezi olmayan finansın (DeFi) başarısının özüdür. İşlemleri yavaşlatabilen veya reddedebilen geleneksel finansal aracıları atlayacak akıllı sözleşmeler kullanan finansal odaklı bir Blockchain projesidir. Ethereum’un Blockchain’i, aynı zamanda, dünya çapında mal sevkiyatı ile ilgili mil uzunluğundaki kağıt görüntülerinin yerini almak için de kullanılabilir.

Stellar (XLM)

Başka bir örnek olarak, Stellar’ın (Kripto:XLM) gelişmesini izliyoruz. Ödeme alanında kullanılan Stellar’ın Blockchain projesi, Blockchain fiat para birimlerini Lümen’e (Stellar’ın Blockchain’inde kullanılan kripto para) ve Lümenleri fiat para birimine geri döndürme yeteneğine sahiptir. Bazı uluslararası ödemelerin alabileceği bir haftalık bekleme süresinin aksine, sınır ötesi ödemeleri birkaç saniye içinde etkili bir şekilde aktarabilir, doğrulayabilir ve kapatabilir. Ancak kripto para birimine şüpheyle bakan biri olarak, çoğu Blockchain projesinin ve kripto para biriminin aşırı değerli ve tamamen değersizler arasında bir yerde olduğunun da farkındayım. Shiba Inu ve Dogecoin yatırımcılar arasında son derece popüler olsa da, onlardan veba gibi kaçınmanızı öneririm.

Dogecoin (DOGE)

Kaçınılması gereken ilk ultra-popüler kripto para birimi, tartışmasız kripto topluluğunun en büyük desteğine sahip olanı Dogecoin (Kripto:DOGE)’dir. Dogecoin’in “Hodlers”ı, geniş tabanlı evlat edinmenin zemin katına yaklaştıklarına kesinlikle inanıyor. Dogecoin’e, Elon Musk ve Mark Cuban’ın destek vermeleri fikri milyarderler için önemli. Ancak bu insanların göremediği şey, Dogecoin’in masaya hiçbir rekabet avantajı getirmediğidir. Başka bir deyişle, daha pek çok daha iyi seçenek mevcutken ödeme alanına değer katmıyor.

Örnek olarak, Dogecoin’in Blockchain’inin performansına ve temel ölçütlerine işaret edeceğim. Ortalama Dogecoin işlem ücreti, en az bir düzine diğer popüler kripto para biriminden belirgin şekilde daha yüksek ve 0,55 dolar civarındadır. Dogecoin’in Blockchain’i, daha pahalı olmasının yanı sıra, işlemleri doğrulama ve sonuçlandırma konusunda hızlı değildir. Yukarıdakilere ek olarak, Shiba Inu tarafından örnek alınan Dogecoin’in ağı o kadar popüler değil ve gerçekten büyük bir işlem akışını yönetebilecek kapasitede değil. Son üç ayda, Blockchain günde yalnızca yaklaşık 20 bin işlem gerçekleştiriyor ve bu üç yılın en düşük seviyesi. Karşılaştırmalı olarak, Visa ve Mastercard , 2018’de birleşik olarak günlük 700 milyon işlem gerçekleştirdi.

Dogecoin’den kaçınmak için başka bir neden mi istiyorsunuz? Gerçek dünyaya yönelik sınırlı faydasına ne dersiniz? “Halkın para birimi” olarak tanımlanmasına rağmen, çevrim içi ticaret rehberi Cryptwerk’e göre Dogecoin dünya çapında yalnızca 1.714 işletme tarafından kabul ediliyor ve bu rakama ulaşması sekiz yıl aldı. Yatırımcılar Elon Musk’ın tweet’lerini denklemden çıkarırsa, Dogecoin ve Shiba Inu yelkenlerinde hiçbir şey kalmaz.

Shiba Inu (SHIB)

Veba gibi kaçınılması gereken ikinci kripto para birimi ise Shiba Inu (SHIB) en tehlikelisi olabilir ve bunu olumlu anlamda söylemiyorum. Shiba Inu, ilhamını Japon Shiba Inu köpek ırkından alan bir meme token olarak geçen yaz piyasaya sürüldü. Bu konuda hata yapmayın, bu kripto para, Dogecoin’in bu yılın başlarında yükselen aynı topluluk etkisinden yararlanmayı hedefliyor.

Shiba Inu (SHIB)
Shiba Inu (SHIB)

Ek olarak, Shiba Inu kripto para arzı lansman sırasında 1 katrilyon token olduğundan, kripto para başına fiyatı, yazımızın hazırlandığı sırada mikroskobik 0.00002614 dolardır. Tıpkı bazı yatırımcıların bir kuruşluk hisse senedinin daha fazla hissesine sahip olmanın kendilerine daha fazla zengin olma şansı vereceğine inandıkları gibi, Shiba Inu, nominal olarak ucuz bir kripto para biriminin daha fazla tokenine sahip olmanın yatırımcılara para kazanma şansı vereceği şeklindeki yanlış fikirden faydalanıyor gibi görünüyor.

Shiba Inu elde tutma süresi 6 gün

Shiba Inu için gerçek şu ki, muhtemelen bir pompala ve boşalt parası. Kripto para ticaret platformu ve ekosistemi Coinbase’den alınan verilere göre, ortalama yatırımcı tutma süresi sadece altı gündür. Kısa vadeli sermaye kazançlarıyla bağlantılı daha yüksek vergi oranlarının yanı sıra, satış kurallarının yürürlüğe girme potansiyeli göz önüne alındığında, Shiba Inu’nun Elon Musk’ın köpeğinin bir resmini tweet’lemesi umuduyla alınması riskine değmez.

Başlamak için, Shiba Inu’nun gerçek dünyadaki kullanım durumu, Dogecoin’den bile daha gülünç. Sadece bir yıldan biraz fazla bir süre olduğu göz önüne alındığında, dünya çapında sadece 43 işletme, Cryptwerk’e göre Shiba Inu’yu bir ödeme şekli olarak kabul ediyor. Bir kripto borsası dışında, Shiba Inu etkin bir şekilde değersizdir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fool.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku