İşte Borsalarda Tutulan Bitcoin (BTC) Miktarında Son Durum!

54

Bitcoin (BTC), nispeten aşırı bir fiyat düzeltmesinin eşlik ettiği büyük bir ralli yaşasa da, veriler daha az yatırımcının varlığı borsalardan sattığını gösteriyor.

Bitcoin yatırımcısı beklemeyi tercih ediyor

Veriler, 26 Haziran 2020’de, çeşitli kripto para rezervlerinde 2,79 milyon Bitcoin tutulduğunu gösteriyor. Ancak, bir yıl sonra, varlığın sadece yüzde 28,67’si borsalardan ayrıldı ve rakam an itibariyle 1,99 milyon oldu. Yaklaşık bir yıl önce, Bitcoin 9.100 dolar civarında işlem görürken, şimdi varlık 32.746 dolardan işlem görüyor. BTC, Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 64.800 dolar seviyesinden neredeyse yüzde 49.46 düştü. Bu nedenle, çoğu yatırımcının Bitcoin’lerini satması beklenirdi.

Veriler ayrıca Nisan ayından itibaren kripto borsalarındaki Bitcoin’in arttığını ve 20 Nisan’ın 1.8 milyon Bitcoin ile en düşük değeri tuttuğunu gösteriyor. Ancak 26 Haziran rakamına göre bu düşük seviyeden yüzde 9,34’lük bir artış oldu. Kripto para topluluğunun varsayımlarından biri, satış baskısının azalmasıyla çoğu yatırımcının Bitcoin’i non-custdial (gözetimsiz, çevrim dışı çalışan) özel cüzdanları saklamayı tercih etmesidir. Bu, potansiyel olarak çoğu trader’ın gelecekte bir fiyat rallisi beklentisiyle beklemeyi tercih ettiğini gösteriyor. Bu inanç, Bitcoin’in gelecekte yaklaşık 30 bin dolarlık bir taban oluşturmuş olması ihtimalinden kaynaklanıyor. Bitcoin, Çin’den gelen olumsuz haberlerle karşı karşıya ancak bazı yükseliş belirtileri gösterdi. Analistler, düşük bir satış baskısının, non-custdial (gözetimsiz, çevrim dışı çalışan) özel cüzdanlarda saklayan Bitcoin kullanıcılarından kaynaklandığını varsayıyor.

Coinbase en yüksek BTC rezervine sahip

Ayrıca, Coinbase, 27 Haziran itibariyle 636.835 ile en yüksek Bitcoin miktarını tutan kripto para borsası. Borsanın halka açık bir şirket olarak listelenmesinin ardından Bitcoin, 64.800 dolarlık rekor fiyat seviyesine ulaştı. Son 30 gün içinde sadece 3.550 BTC Coinbase’den ayrıldı. Önemli BTC miktarına sahip diğer borsalar arasında Binance (341.722), Okex (323.552), Bitfinex (187.728), Huobi (156.277), Kraken (144.499) ve Bitflyer (61.185) yer alıyor.

Analistler Bitcoin fiyatı konusunda umutlular

Bitcoin’in düşüşü, özellikle Çin’den gelen yasaklar ve karbon ayak izi konusundaki endişelerden kaynaklanıyor. Ancak bazı analistler, kripto paraların parlak bir geleceği olduğuna inanıyor. Fiyat oynaklığı nedeniyle önceki Bitcoin satışlarından farklı olarak, kurumsal faaliyet seviyesi neredeyse yok denecek kadar azdı. Bununla birlikte, bu yıl  , kripto para yatırım firması Galaxy Digital Trading CEO’su Jason Urban’ın  varlığın 70 bin dolardan işlem göreceğini tahmin ediyor.  ‘Bitcoin Standardı’ yazarı Saifedean Ammous’un yazarı, Çin liderliğindeki Bitcoin baskısının uzun vadeli olmayabileceğine inanıyor. Bitcoin’in her zaman herhangi bir baskıdan kurtulup yeniden yükseldiğini belirtiyor.

Bu nedenle, daha az satış baskısı nedeniyle, analistlerin yükseliş tahminleri yapmasına neden olabilir. Kripto topluluğunun bazı üyeleri, Bitcoin’de hala daha fazla kurumsal faaliyet olduğunu ve 2021’in başlarında tanık olunan ralliyi tekrarlayabileceğini düşünüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku