Galatasaray’ın Tarihi NFT Koleksiyonunun 3. Bölümü 15 Ekim’de Arz Ediliyor

61

Galatasaray’ın kurucusu ve bir numaralı üyesi Ali Sami Yen’in anısına çıkartılan NFT koleksiyonunun üçüncü ve son bölümü 15 Ekim günü arz ediliyor.

NFT’lerin her biri 185 EUR fiyatla satışa çıkartılacak

İlk iki bölümü 1 ve 8 Ekim tarihlerinde satışa sunulan NFT koleksiyonunu satın alan taraftarlar, hem bir tarihi anın sahibi olacaklar hem de kulüplerine katkıda bulunacaklar. NFT koleksiyonunun üçüncü bölümü, 15 Ekim tarihinde 500 adet olarak arz edilecek. NFT’lerin her biri 185 EUR fiyatla satışa çıkartılacak.

Her NFT arzının Shirtum’un web sitesinde özel bir açılış sayfası olacak. Taraftarlar, NFT’nin resmine tıkladığında Shirtum platformundaki Galatasaray açılış sayfasına yönlendirilecek ve burada NFT’yi kredi veya banka kartı ile satın alarak, hem bir tarihi anın sahibi olacaklar hem de kulüplerine katkıda bulunacaklar. NFT arzları için Shirtum bir ön kayıt sayfası da hazırladı. Sayfaya aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir: NFT’lerin arzı için ön kayıt sayfası: http://bit.ly/3igqhsI

 İlk spor kulübü NFT koleksiyonu

Ali Sami Yen Koleksiyonu, dünyada spor alanında NFT konseptini yaratan Shirtum ve blockchain teknolojisi ile sporu bir araya getiren Capital Block iş birliği ile piyasaya arz edilecek. Türkiye’de piyasaya sürülen ilk spor kulübü NFT’si koleksiyonu olma özelliği taşıyan koleksiyon, aynı zamanda kulübünün kurucusu adına çıkarılan ilk  koleksiyon olması açısından da dünyada bir ilk.

 

Galatasaray’ın NFT Koleksiyonu Bir Dakika İçinde Tükendi!

Galatasaray, NFT sektörüne Türkiye’den ilk giren kulüp olma ünvanını elde etti. Kulübün 19.05’te satışa sunduğu Ali Sami Yen koleksiyonu 1 dakikada tükendi. Sarı-kırmızılıların 100 adet satışa sunduğu NFT’ler 1850 Euro’dan satıldı. Kulüp 59 saniyede 185 bin Euro kazandı. Galatasaray Spor Kulübü, Türkiye’nin ilk NFT Koleksiyonu projesini hayata geçirmek adına global markalarla iş birliği yaptı. Ali Sami Yen Koleksiyonu, tüm dünyada kulüplerin hikayelerini görsellerle paylaştığı ve hayranlarını tarihlerinin en değerli anlarını dijital ortamda toplamaya davet ettiği yeni bir konsept oluşturan Shirtum ve blockchain teknolojisi ile sporu bir araya getiren Capital Block iş birliği ile piyasaya arz edilecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku