Ayı Piyasası 30 Günde 25 Kripto Para Borsasını Batırdı!

52

Devam eden kripto para ayı piyasası , sektörün çeşitli unsurlarını etkiledi ve borsalar, darbeyi hisseden en son varlıklar olarak ortaya çıktı. Gerçekten de, kripto ile ilgili işletmeler önemli satışlar arasında ayakta kalmak için mücadele ederken borsaların sayısı düştü.

Kripto para işletmeleri planlarını yeniden ayarlıyor

6 Temmuz itibariyle, küresel olarak kripto borsalarının sayısı , önceki aylarda kaydedilen en yüksek seviyelere göre bir düşüşle 500’de kaldı. Bir web arşiv aracı kullanılarak yapılan incelemede, CoinMarketCap verilerine göre 6 Haziran’da rakamın 525 seviyesinde olduğunu göz önünde bulundurarak sektörün 30 günde 25 borsa kaybettiği belirlendi . Kripto borsalarının iflas bayraklarını çekmesi kısmen,  genel kripto pazarının değerindeki düşüşe bağlı. Kripto piyasasının çökmesinin yanı sıra , borsalar, işletmeleri sürdürmeyi zorlaştıran yükselen enflasyon rakamları gibi diğer makroekonomik koşullardan da etkilendi.

Kripto şirketleri genellikle gelecek için planlarını yeniden değerlendirerek erimeye yanıt verdi ve sektörden çıkmak seçeneklerden biri gibi görünüyor. Bitcoin gibi büyük kripto para birimlerindeki satışlar , özellikle teknoloji sektöründe hisse senedi piyasalarındaki daha geniş çaplı düşüşle ilişkilendirildi . Kriz, sektöre olan güveni zedelemiş olabilecek bir husus olan Terra ( LUNA ) ekosisteminin çökmesiyle derinleşti. Özellikle, bazı yatırımcıların alım satım faaliyetlerini ele geçirmeyi ve bir sonraki piyasa rallisini bekleyen varlıklarını HODL’yi seçmeyi tercih ettiği düşünüldüğünde, daha küçük borsalar muhtemelen en çok etkilenen borsalardır. Ek olarak, ayı piyasasının tırmanması perakende yatırımcıları piyasadan çıkmaya zorladı.

Bazı piyasa gözlemcileri borsaların kapatılmasının sektöre fayda sağlayabileceğine inanıyor

İlginç bir şekilde, büyük fiyat düzeltmesi, işlerini devam ettirmek için yeniden ayarlamak zorunda kalan önde gelen borsaları korumadı. Örneğin, ABD’nin önde gelen borsası Coinbase , faaliyetlerini sürdürmek için işten çıkarma ilan etmenin yanı sıra işe alımları dondurma kararı aldı. Değişikliklerin sona ermesinin ardından düzenleyiciler alarma geçebilir ve yatırımcıları korumayı amaçlayan katı yasalar çıkarabilir. Özellikle, kapanan borsaların çoğu bazen yatırımcı mevduatlarının durumunu paylaşmakta başarısız oluyor. Bu tür koşullar sonuç olarak büyüyen kripto sektörüne olan güveni aşındırdı.

Kriptoarena.com olarak da bildirdiğimiz gibi, kripto piyasası nispeten yeni olmasına rağmen, bazı piyasa gözlemcileri borsaların kapatılmasının sektöre fayda sağlayabileceğine inanıyor. Ayı piyasasının ciddi olmayan kripto varlıklarını ortadan kaldırmak için mükemmel bir fırsat olduğunu düşünüyorlar. Genel olarak, devam eden piyasa gerilemesi küresel ekonomiyi etkilemeye devam ediyor; odak, kripto borsalarının ve şirketlerin düşüş baskısını nasıl ele alacağı ve devam eden finansal saldırıdan nasıl kurtulacağı üzerinde olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku