Dolar Endeksi Durulurken, Bitcoin 23.000 Dolara Sıçrayabilecek Mi?

226

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatı, destek ve direnç arasındaki mücadeleden çıkarak, 6 Temmuz Wall Street açılışı öncesi 20.000 doların hemen üzerine erişti. TradingView verilerine göre, BTC/USD paritesi dar bir işlem aralığına sıkıştı kaldı.

Bitcoin fiyatını kritik seviyenin üzerine çıkarabilecek ilk sinyal geldi

Bir önceki güne göre yüzde 6’lık kayıplardan toparlandıktan sonra, emir defteri verilerinde destek ve direncin artık neredeyse yan yana olduğu ortaya çıktı. Zincir üzeri veri izleme kaynağı Whalemap’e göre, 20.546 ile 21.327 dolar arasında bir dizi balina pozisyonu bulunuyor. Yani bu geniş alan, artık aşılması gereken bir bölgeye dönüştü. Bu arada alıcıların ilgisi 19.200 dolar civarında kaldı. Bu seviye aynı zamanda BTC/USD paritesinin ikinci çeyrekte 17.600 dolara düşmesinden sonra oluşan balina emirlerinden meydana geliyor. Popüler yatırımcı Pierre paylaştığı yeni bir tweette şunları söyledi:

Günlük mum 20.500 doların üzerinde kapandı ve belki sonunda trendi yeniden test edeceğiz. Grafikte birkaç hafta önce uyarı gözlenmiş, mayıs ayındaki gibi düşüş süreci için hazırlık yapıldığı ortaya çıkmıştı. Böylece günlük mum (D1) trendi fiyatı yakalayacaktı. Şimdiye kadar aynen böyle oldu. Şimdi uygun bir D1 trend testinin gerçekleşmesini bekliyorum. Sonuncusu 32.000 dolarda olmuştu.

Şuan 20.150 dolar seviyelerinde olan BTC/USD paritesi daha düşük zaman dilimlerinde kritik çizginin hemen altında işlem görüyordu. Kriptoarena.com olarak daha önce analiz ve görüşlerine makalelerimizde sıkça yer verdiğimiz kripto para analisti Michaël van de Poppe, güncel seviyenin aşılmasıyla 23 bin dolardaki direnç seviyesinin üzerine çıkmak için ilk hamlenin gelmiş olacağını savundu. Kripto borsası Voyager Digital’in iflas başvurusu ve kredi platformu Celsius’un çöküşüyle ​​tetiklenen zincirleme reaksiyon domino etkisi meydana getirdi. Yine de sektör haberlerinin BTC fiyat hareketi üzerinde çok az etkisi oldu.

USD nefes aldı

Makro tabloya bakmak gerekirse, Asya piyasalarında Hong Kong’un Hang Seng’i yüzde 1,2 ve Şanghay Bileşik Endeksi yüzde 1,4 düştü. ABD doları endeksi (DXY), yirmi yılın yeni zirvelerine ulaştı. Zirvenin hemen altında, 106’nın üzerinde konsolide oldu. Analist Van de Poppe konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle paylaştı:

İlk kez DXY değerinde ciddi bir düzeltme ve zirveden sonra böyle bir toparlanma görüyoruz. Hisse senetlerinde güçlenme söz konusu. Genel hissiyat aşırı düşüşe işaret etse de önümüzdeki dönemde bu trend devam ederse şaşırmayın.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku