Zuckerberg Keçisinin Adını Neden Bitcoin (BTC) Koydu?

0 64

Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), dünyanın en büyük teknoloji milyarderlerinden ilgi görmeye devam ediyor. Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, dün Facebook sayfasında paylaştığı halka açık bir gönderide Bitcoin’e verdiği desteği ima etti. İki keçinin resmi paylaşan Zuckerberg şunları yazdı:

“Keçilerim: Max ve Bitcoin”

Zuckerberg’den gelen bu gönderi, Zuckerberg’in Bitcoin satın alabileceği ya da çoktan lider kripto para birimine yatırım yapmış olabileceği yönünde spekülasyonlar yamaya başladı. Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE) oyunları gibi Zuckerberg de önümüzdeki çeyrekte Facebook’un bilançosundan Bitcoin yatırımı planlıyor olabilir. Ya da kişisel olarak dijital para birimine yatırım yapan sıradaki milyarder olabilir.

İki hafta önce, kripto para topluluğu, Facebook’un Bitcoin yatırımını Q1 2021 sonuçları sırasında açıklayacağına dair spekülasyonlarla heyecanlandı. Bunun doğru olmadığı ortaya çıkmasa da, Zuckerberg son paylaşımıyla bir dizi yeni spekülasyona yol açacak.

Facebook, 2018’den beri kripto para endüstrisine girmek için çok çalışıyor. Şirket, büyük düzenleyici engellerle yüzleşmek zorunda kaldı ve kendi kripto para birimi olanLibra’yı (Diem) çıkarmak istedi. Zuckerberg bu paylaşımı yaparak, kripto para endüstrisini heyecanlandırdı. Skybridge Capital’in kurucusu Anthony Scaramucci şu tweet’i attı:

Mark Zuckerberg’in Facebook’un kripto para işini yürütmesi için PayPal’dan David Marcus’u işe aldığını biliyordum. Uzun ve dolambaçlı bir yol oldu, ancak Bitcoin’e hoş geldiniz. Harika iş Zuckerberg ve David. Bundan sonra Bitcoin dünyasında olacakları için heyecanlıyım.

FILE PHOTO: Small toy figures are seen on representations of virtual currency in front of the Libra logo in this illustration picture, June 21, 2019. REUTERS/Dado Ruvic/Illustration/File Photo

 Hoşgeldin Zuckerberg

Bildiğimiz gibi, Zuckerberg, Bitcoin’e desteğini sunan ilk kişi değil. Elon Musk ve Jack Dorsey gibi teknoloji devleri, şirketleri kripto para birimine büyük meblağlar yatırırken, Bitcoin’ (BTC)’i de açıkça onayladı.

Şubat 2021’de Tesla, Bitcoin (BTC)’e 1.5 milyar dolarlık yatırım yaptığını duyurdu. Benzer şekilde, Jack Dorsey’nin şirketi Square, son birkaç ayda 150 milyon doların üzerinde Bitcoin yatırımı yaptı. Son zamanlarda BTC fiyat konsolidasyonu yaşayıp, altcoin piyasası güçlenirken, birkaç Wall Street devi Bitcoin’in piyasa hakimiyetini kaybedebileceği endişesini dile getirdi. Ancak milyarderler ve kurumsal devler milyarlarca doları BTC’ye aktardıkça, kripto para dünyasının lideri zirvede kalmaya devam edecek.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku