Yüzde 11.200 Yapan Altcoin, Top 10’a Gözlerini Dikti!

22

Polygon Network diğer tüm rakipleri olan altcoin projelerinden daha iyi performans gösterdi! Polygon Network her geçen gün daha fazla kullanıcı kazanıyor. MATIC Token ilk 10’a girmeye hazırlanıyor. İşte haberin detayları…

Ünlü girişimci bu altcoin konusunda oldukça hevesli görünüyor

Platform şu sıralar şanslı günler geçiriyor ve geçen haftaki çöküşten bu yana kripto para piyasasında en çok kazanan altcoin projelerinden biri oldu. Aynı zamanda, Polygon Network gaz ücretlerini düşük tutmakta zorlanan Ethereum ağı için en çok tercih edilen ölçeklendirme çözümlerinden biridir.

0,019 dolarlık fiyatı ve 96,12 milyon dolarlık piyasa değeri ile MATIC, 2021’in başında 113’üncü sırada yer alıyordu. O zamandan bugüne kadar yüzde 11,200’ün üzerinde yükseldi. 2,45 dolarlık zirveye ve 15,08 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşarak 13’üncü oldu.

Dallas Mavericksin sahibi ve hevesli bir kripto yatırımcısı olan Mark Cuban, en son altcoin yatırımını duyurdu. Girişimci, başarılı yükselişini takdir ettiği MATIC tokenlerine sahip olduğunu belirtti. Yatırımın miktarı bilinmiyor, ancak Cuban uzun zamandır Polygon’un destekçisi ve “bu altcoin’i giderek daha fazla kullandığını” iddia ediyor.

Polygon, yükselişi ile kripto para piyasasında takdir ediliyor

Polygon Crypto tarafından piyasaya kazandırılan bu altcoin, bir oyun değiştirici gibi görünüyor. Özellikle kripto krizi sonrası ve kullanımındaki sürekli yükselişte incelemeye değer bir altcoin olarak nitelendiriliyor. Platform, 17 Mayıs’ta 75 bin yeni kullanıcı kazandı ve kullanıcıların sayısı da sürekli artmaya devam etti. Bu, uzun vadede verimli olabilecek geniş kullanıcı çekiciliğinin güçlü bir göstergesidir.

Ayrıca yakın zamanda, Ethereum katman-2 çözümü, ağının ilk sürümünü yayınladı. Bu sürüm, geliştiricilerin Ethereum Virtual Machine’i ETH uyumlu zincirleri dağıtmak için kullanmasına olanak tanır. Polygon SDK, Ethereum’un multi-chain bir ekosisteme dönüşümünün ilk adımıdır.

Polygon SDK ağının piyasaya sürülmesi ve Dallas Maverick’in sahibi Mark Cuban’ın önemli bir yatırımı ile Polygon, altcoin yarışında resmen zirveye çıktı. Bunların yanı sıra Matic Network’den gelen açıklama ise şöyle:

‘Misyonumuzu genişlettiğimizi ve Ethereum’un Blockchain İnterneti olan Polygon haline geldiğimizi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Polygon, Ethereum’un tam teşekküllü, güçlü bir multi-chain sistem olmasını sağlamayı amaçlamaktadır.’’

Kaynak Coinpedia.org
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku