Mark Cuban’ın Sahibi Olduğu Efsane NBA Takımı Dallas Mavericks Dogecoin Kabul Etmeye Başladı!

0 39

NBA’in efsane takımlarından Dallas Mavericks’in sahibi olan girişimci Mark Cuban, son zamanlarda kripto para birimleri ve blockchain konularında yaptığı açıklamalarla gündemden düşmüyor. Ünlü milyarder ve yatırımcı geçtiğimiz günlerde Ethereum ağı’na olan ilgisini dile getirdi. Altın tutkunu Peter Schiff’e, Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu söyleyen Cuban, şimdi, başka bir popüler kripto para birimine kucak açtı.

Şu anda Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden Cuban’ın NBA ekibi, artık basketbol tutkunlarının BitPay aracılığıyla bilet ve taraftar ürünlerini satın almaları için Dogecoin ile ödeme yapmalarına izin verecek.

CNBC’ye konuşan Cuban, Dogecoin’in son zamanlarda evrensel olarak insanların ilgisini çektiğini ve revaçta olan bir kripto para birimi haline geldiğini belirtti. Dogecoin’i kabul etmenin hem taraftarlar hem de basketbol kulübü için faydalı olacağına inana Cuban şunları ekledi:

”Bazen iş hayatında eğlenceli şeyler yapmanız gerek! Böyle bir karar aldık seçtik çünkü bazen iş dünyasında farklı ve ilgi çekici yenilikler yapmak gerek. Umarız bu yenilik finansal açıdan da katkı sağlayacak. Bu yüzden Dogecoin’i bugün, yarın ve muhtemelen sonsuza kadar kabul edeceğiz”

Dogecoin Giderek Ününe Ün Katıyor

Dogecoin ekosisteminin merkezileştirilebileceğini düşünen eleştirmenleri cezbetti. Bazı uzmanlar, altcoin’in ciddi mali kazançlar yerine İnternet kültürüne uyum sağlamak isteyen insanlar için olduğunu söylüyor. Aslında Cuban, Dogecoin’i merak eden insanları “TikTok’taki  gençlerle konuşmaya ve onlara sormaya” teşvik etti.

Bununla birlikte, DOGE, 6 milyar doların üzerinde mevcut bir piyasa değerini yakalamayı başardı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku