Mark Cuban’ın Yeni Gözdesi Bu Altcoin Devasa Artış Gösterdi!

118

Polygon’un yerel kripto para birimi MATIC bugün yüzde 32 fırlayarak 2.0 dolar’ın üzerine çıktı. An itibariyle, MATIC, 13.1 milyar dolarlık piyasa değeri ile 2.13 dolar’dan işlem görüyor. Son fiyat rallisi, teknoloji milyarderi Mark Cuban’ın Hint Blockchain şirketine desteğini resmen açıklamasından sonra geldi.

Mark Cuban’ın yeni gözdesi

Net değeri 4.4 milyar dolar olan Mark Cuban, kripto para endüstrisine yoğun bir şekilde yatırım yapıyor. Polygon (MATIC), Mark Cuban’ın kripto para birimi ve blockchain yatırım portföyünün en son üyesi oldu.

Polygon, Layer 2 Ethereum ölçekleme çözümleri geliştiriyor ve 2017’de Hintli yazılım mühendisleri Sandeep Nailwal, Jaynti Kanani ve Anurag Arjun tarafından ortaklaşa kuruldu. Nailwal bu son gelişme hakkında şunları söyledi:

Birçok yatırımcı ile görüştük, ancak Mark Cuban ile olan tartışma gerçekten akıllara durgunluk vericiydi. Aylarca süren eziyetten sonra anladığımız sektörün, teknolojinin ve benimsemenin nüanslarını bilmek o kadar harikaydı ki, Cuban zaten bunları düşünüyordu ve aklında bu sorular vardı.

Polygon nedir?

Ethereum blockchain ağı, DApp’ler, DEX’ler, DeFi, akıllı sözleşmeler, NFT’ler gibi devasa bir ekosistemi kolaylaştırdığından, geniş bir kullanıcı yelpazesine ev sahipliği yapar. Polygon, Ethereum altyapı geliştirmeleri ve ölçeklendirme için kullanımı kolay ve iyi yapılandırılmış bir arayüz sunar. Sonuç olarak Polygon, özellikle Ethereum geliştiricileri arasında güçlü bir varlık oluşturmayı başardı.

Bu Katman 2 ölçeklendirme projesi, Ethereum‘un en büyük sorunlarından birini, yani yüksek ücretli işlemler ve ağ tıkanıklığını çözüyor. Böylece, merkeziyetsiz finans (DeFi) protokollerinin birçoğunun Ethereum ağının yüksek işlem maliyetlerini atlamasına yardımcı olur. Polygon ile ilgili en iyi şey, yüksek işlem ücretleri ve düşük hız sorunlarını çözdüğü için Ethereum güvenliğinden hiçbir şekilde ödün vermemesidir.

Devasa kazançlar getirdi

Mark Cuban’ın Polygon ekosistemine katılmasıyla, bu 2. katman protokolü, milyarderin sahip olduğu diğer işletmelere geniş erişim sağlayacak. National Basketball Association’ın (NBA) Dallas Mavericks’in sahibi olan Cuban, Polygon’u Lazy.com ile entegre edecek. Bu, platform kullanıcılarının farklı değiştirilebilir olmayan belirteçleri (NFT’ler) kolayca görüntülemelerine olanak tanıyacaktır.

Geçen ay, MATIC fiyatı yaklaşık 5 kat fırlayarak yüzde 400 getiri kaydetti. Polygon’un MATIC’i geçen hafta tüm zamanların en yüksek seviyesi 2,54 dolar’a ulaştı. MATIC’in yılbaşından bugüne getirileri devasa bir 222 kat seviyesinde.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku