Hedef Belli Oldu! XRP Ay Sonuna Kadar Bu Seviyeye Çıkabilecek mi?

1.192

XRP fiyatının, devam etmekte olan Ripple vs SEC davası sebebiyle ABD’de büyük ölçüde yatırımcılar tarafından takip edildiği belirtiliyor. Devam etmekte olan yasal süreçte ise, her yeni gün ile birlikte yeni olayların ortaya çıktığı ve çok sık ertelendiği görülüyor.

Altcoin projesinin olumsuzluklarla karşı karşıya olduğu belirtildi

Birçok kişi, davanın tamamlanmasının ardından XRP fiyatında yükselişler yaşatabileceğine inanıyor olsa da, kripto para birimi herhangi bir dış destek olmadan bağımsız olarak yükselebilir. Bu nedenle, XRP fiyat seviyesi yükselişe devam mı edecek, yoksa 0,4 dolar seviyelerine yakın bir alanda konsolide kalacak mı?

Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; En iyi 4. Kripto para birimi sayılan proje, Nisan ayının 2. haftasından bu yana değerinin yüzde 50’sinden fazlasını kaybetmesine neden olan zorlu bir süreçten geçti. Ripple’in yerel altcoin’i XRP’nin bir kırılma gerçekleştirmek yerine konsolide olmaya başlaması halinde, XRP fiyatının 0,3 doların altındaki en düşük seviyelere geri dönerek, yaklaşık yüzde 30’luk başka bir düşüşle karşı karşıya kaldığı belirtiliyor. Şu anda altcoin’in, bazı günler 0,33 dolar seviyesinin altında işlem gerçekleştirdikten sonra, direnç alanını test edebilmek adına büyük bir yükseliş yaptığı belirtiliyor. Ancak ne yazık ki kayda değer bir olumsuzlukla karşı karşıya kaldığı görülüyor.

XRP fiyat seviyelerinde ne kadar bir artış olacak?

XRP fiyatının günlük grafiğine bakıldığında analistler, kripto para biriminin düşüş eğilimini tersine çevirmesi ve 1 FIB seviyesine doğru büyük bir hareket yapmanın eşiğinde olduğunu açıkça gösterdiğini söylüyor. 0.618 FIB seviyelerinde küçük bir düşüş yaşanmasına rağmen mevcut mumun, artan satın alma baskısına dikkat çeken bir yükseliş Doji’si olduğu söyleniyor. Hafta sonu genelinde herhangi bir zamanda kayda değer bir kırılma beklenebileceği belirtiliyor. XRP fiyatının yalnızca 0,61 FIB seviyelerinin üzerinde bir yükseliş kazanması değil, aynı zamanda aylık ticareti yükseliş hareketliliği ile bitirebilmek adına 0,78 dolar seviyelerinin üzerinde olması gerekiyor.

Kısa vadeli düşünüldüğünde ise XRP fiyatının, bir düzeltme veya geri çekilme olarak kabul edilemeyecek büyük bir yükseliş yaşanmasının ardından mola verdiği görülüyor. Bu nedenle, küçük bir güç birikiminin ardından kripto para birimi, 0,4 dolar fiyat seviyesinin üzerindeki seviyeleri yeniden kazanmaya ve ardından 0,42 dolar ve 0,44 dolar seviyelerini izleyebileceği belirtiliyor.

Göstergelere gelindiğinde ise, RSI ve MACD’nın, oldukça yükseliş gösterdiği ve bu nedenle altcoin’in, önümüzdeki birkaç gün içerisinde kayda değer bir yükseliş sağlayabileceği belirtiliyor. Bununla birlikte, fiyatın 1 FIB seviyesinin üzerindeki seviyelerini 0,45 dolar seviyesinde güvenli bir alanın altında tutmadıkça, aylık kapanış için 0,5 dolar fiyat seviyelerini hedeflemenin çok zor olacağı bildiriliyor. Bu nedenle, yaklaşmakta olan haftalık kapanış, bir sonraki yaklaşan trendle karıştırılmış olduğunda ise XRP fiyatı adına tabloları değiştirebileceği belirtiliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku