Plan Belli Oldu: Ripple Davayı Kaybederse Bu Hamleyi Yapacak!

991

Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada son derece önemli gelişmeler kaydedilirken Ripple şirketinin CEO’su Brad Garlinghouse, şirketin önümüzdeki dönemlerde yapacağı hamlelerden bahsetti. İşte detaylar…

Ripple davayı kaybederse ABD’den ayrılacak!

Bildiğiniz üzere uzun bir süredir Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki dava sürüyor ve bu dava sürecinde Ripple şirketi büyük zararlara tanık oldu. Uzun bir süredir devam eden bu dava sürerken, ünlü CEO’nun açıklamaları ise birçok yatırımcı ve piyasa analistinin dikkatini çekiyor. Son günlerde New York’ta gerçekleştirilen bir konferansta açıklamalarda bulunan ünlü isim, dava sürecinin uzaması ve kaybedilmesi durumunda, şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nin dışına taşınacağını aktardı.

SEC - Ripple Davasında Önemli Gelişme: İki Yüzlü!

Hatırlayacağınız üzere daha önce de kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi, birçok şirket farklı nedenlerden ötürü Miami’ye taşınmıştı. Bu olaylar yaşanırken tabii ki de Ripple şirketi boş durmadı ve Kanada merkezli ilk ofisini kurdu. Bir diğer yandan Hem SEC hem de Ripple için anlaşmazlığın sonucu, tüm kripto piyasası üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Ayrıca XRP’deki düşüş, daha fazla işletmenin ülkeyi terk etmesine neden olabilir.

Ripple’ın geleceği bu davaya bağlı!

Öte yandan mevcut birçok yasal sorun, XRP’nin büyümesinde yavaşlatıcı bir etken olarak karşımıza çıkıyor. ABD kripto borsalarının birçoğu, devam eden dava süreci nedeniyle borsalarından XRP token’ı kaldırmış bulunuyor. Bununla beraber XRP, geçtiğimiz son 1 haftalık süreçte yaklaşık yüzde 14 artış yaşadı ve anlık olarak 0,36 dolardan işlem görüyor.

Ripple İçin Kritik Gün: Analistten Önemli Açıklama

Uzmanlar tarafından yapılan araştırmalara göre ise Ripple’ın mahkemedeki başarısı, şirketin ileri yönlü performansını büyük bir ölçüde etkileyebilir ve diğer firmaların şirket ile olan ortaklıklarına iyi veya kötü yönlü etkilerde bulunabilir. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, ülke dışına çıkmanın, ABD’nin yararına olmayacağını da vurgulayarak, kalkınmaya giden yola bir engel olabileceğini de ekliyor. Ripple ve Menkul Kıymetler arasındaki dava bir yılı aşkın süredir devam ediyor ve Garlinghouse’un açıklamalarına göre Ripple, dava sona erdiğinde halka arz planlarını da faaliyete geçirecek.

Kripto para piyasasının popüler altcoin’lerinden biri olan XRP, piyasalarda en büyük 7.token olarak karşımıza çıkıyor. XRP’nin fiyatı ise geçtiğimiz 24 saat içerisinde yüzde 2 değer kaybederek 0,36 dolar seviyelerine geriledi. XRP’nin piyasa değeri ise 17.162.381.726 dolar seviyesinde bulunuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coinpedia
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku