Ripple – SEC Davasında İki Kritik Karar Bekleniyor! İşte Gelişmeler

378

Fox muhabiri Eleanor Terret, SEC ve Ripple davasında yer alan ve şu anda XRP sahipleri tarafından beklenen iki önemli kararı paylaştı.

SEC ve Ripple davasında mahkemenin kararı bekleniyor

Yargıcın, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu(SEC)’nun John Deaton’ın brifing verme talebine muhalefetini mühürleme yönündeki kararı, hala beklenmekte olan önemli kararlardan biri olduğu belirtiliyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ripple’in yerel tokeni XRP fiyatının, mahkeme kararı çıkmadan ve yasal süreç başlamadan önce bir yükseliş yaşadı. XRP bulunduran cüzdan sahipleri ise, SEC ve Ripple davasında çıkacak önemli kararları beklemeye devam ediyor. Uzmanlar, yargıç Sarah Netburn’ün ödeme devi Ripple aleyhine açılan davada iki önemli karara hükmedebileceğine inandığı belirtiyor.

Fox kanal muhabiri olarak görev alan Eleanor Terret, geçtiğimiz günlerde SEC ve Ripple davasında yer alan iki önemli kararın hafta sonuna kadar açıklanabileceğine dair Twitter hesabından bir paylaşım gerçekleştirdi. Yargıç Sarah Netburn, John Deaton’ın bir amicus (uzman) brifingi verme talebine karşı muhalefetini hafta sonuna kadarki süreçte mühürleme hareketine karar verebileceği bildiriliyor. Fox muhabiri, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu(SEC)’nun Kurumsal Finansman Bölümü Eski Direktörü William Hinman’a ait e-postalar ve belgelerin avukat-müvekkil ayrıcalığı kapsamına dahil olup olmadığına ilişkin beklemede olan kararı yeniden gündeme getirdiği belirtiliyor.

XRP fiyatının önemli karar öncesinde yükseldiği görüldü

ABD düzenleyicisi Deaton, Hinman’a ait konuşmalarının temel içeriğini bulunduran e-postaları gizlemek için çok sayıda çaba sarf ettiği söyleniyor. Uzmanlar, SEC’in, John Deaton’ın Amicus davası kapsamında dosyalamak istediği uzman ifadesini içeren Ek O’nun teek içeriğini çıkardığı iddiasında bulunuyor. SEC, kasıtlı süreç ayrıcalığı (DPP) iddiasının mahkeme tarafından reddedilmesinin ardından Hinman’ın e-postalarının ve belgelerinin avukat-müvekkil gizliliği kapsamında olduğunu savunmasında bulundu. Ayrıca Haziran ayının başlarında Yargıç Sarah Netburn, 10 belgenin incelendiği bir konferans görüşmesi gerçekleştirdi ve gerçekleştirilen görüşmenin mahkeme kararı öncesinde yardımcı bir rol oynadığı belirtildi.

Analistler, Ripple’in yerel tokeni XRP fiyat grafiğini değerlendirdiklerinde, altcoinin yükseliş trendinin devam edeceği tahmininde bulunuyorlar. Crypto Politan’daki analistler, 24 saatlik RSI’nin piyasa değerlemesi ile XRP için yükselişe hazır konumda olduğuna inandıklarını belirtiyorlar. XRP fiyatının eğer 0,336 dolar seviyesinin üzerinde kalırsa, mevcut yükseliş trendinde 0,40 dolarda bulunan direnci yeniden ziyaret edebileceği söyleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku