Visa CEO’sundan Çarpıcı Kripto Para Açıklaması: Tam Ortasındayız!

64

Lider küresel kartlı ödeme sistemi Visa’nın CEO’su ve başkanı Alfred Kelly, kripto para birimleri konusunda bir kez daha iyimserlik gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde yaptığı röportajda konuya ilişkin açıklamalar yapan Kelly, dijital varlıkların benimsenmesi hakkında bazı yorumlarda bulundu.

Küresel ödeme sistemi devi Visa’nın CEO’su, dijital varlık benimsemesine dahil olmak istiyor

Küresel ödeme sistemi Visa’nın CEO’su Alfred Kelly, kripto para birimleri ve modern finansal sistemdeki rolleri de dahil olmak üzere çeşitli temalar hakkında Leadership Next adlı podcast’te Fortune CEO’su Alan Murray ile röportaj yaptı. Digest Time tarafından paylaşılan röportajın ayrıntılarına göre, Visa CEO’su, şirketin, dijital varlıkların rolü ne olursa olsun yeni nesil finansal sistemin “ortasında” görmek istiyor. Kelly, konuya ilişkin şu ifadeleri kullanıyor:

Kripto para birimlerinin ne kadar ileri gideceğini bilmiyorum. Diyelim ki beş yıl içinde yalnızca geçici bir trend olacak ve önemsizleşecek mi? Yoksa son derece popüler mi olacak? Bunu bilecek kadar akıllı değilim ama yapacak kadar akıllıyım. Şirketimizin bugün bu işin ortasında olmasını sağlamalıyım.

Visa kripto para birimlerini benimseme yolunda

Visa CEO’su Kelly, dijital varlıkların oldukça “büyük bir iş” haline gelebileceğini düşünüyor. CEO, ayrıca Visa’nın kripto para birimlerini benimsemenin bu aşaması için tamamen hazır olduğunu sözlerine ekliyor. Alfred Kelly, ayrıca merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC) konseptinin şaşırtıcı beklentileri olduğunu öngörüyor. Ona göre, merkez bankaları tarafından desteklenen dijital para birimleri, güçlü ödeme araçlarına dönüşebilir.

“Klasik” fintech ağır sikletleri arasında, Visa’nın kripto para birimlerini benimseme stratejisi en agresif olanı olarak görülüyor. Küresel ödeme devinin ekibi, sektördeki tüm popüler trendleri entegre etmeye odaklanıyor. Öte yandan, Visa, CryptoPunks serisinden 150 bin dolarlık bir NFT satın aldı. Visa’nın dijital varlıklar bölümünün başkanı Cuy Sheffield, bunun ekibi için sadece bir başlangıç ​​olduğunu vurguladı. Ayrıca Bay Sheffield, dijital varlıkların genel adreslerinin e-posta adresleri kadar popüler hale gelebileceğini tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku