MicroStrategy 243 Milyon Dolarlık Bitcoin Satın Aldı: BTC Fiyatı Etkilenir mi?

139

Bloomberg’in bildirdiğine göre, MicroStrategy, 242,9 milyon dolar değerinde ve ortalama 48.099 dolar fiyat ile 5.050 Bitcoin (BTC) satın aldı. Şirket, 2021’in üçüncü çeyreğinde 419 milyon dolar değerinde Bitcoin aldı.

Uzmanlara göre MicroStrategy büyük risk alıyor

MicroStrategy, Bitcoin’e toplam 3.16 milyar dolarlık  yatırım yaptı ve yakın zamanda BTC yatırımlarını durdurma planları yok gibi görünüyor. BTC tutkunluğu ile tanınan şirket, Ağustos ayında 177 milyon dolar değerinde BTC satın almıştı. Şirket, portföyündeki ABD Dolarını Bitcoin ile değiştiren ilk Fortune 500 şirketleri arasında yer aldı. BTC’nin fiyatı birkaç kez 29 bin doların altına düştüğünde, Mayıs çöküşü sırasında BTC’lerinin bir kısmını satması için firma üzerinde çok fazla baskı vardı. Bununla birlikte, şirketin CEO’su Michael Saylor, MicroStrategy’nin tek bir Bitcoin bile satmayacağını vurgulamıştı.

Halka açık şirket, BTC fiyatının 10 bin doların biraz üzerinde işlem gördüğü geçen yıl Ağustos ayında Bitcoin’e yatırım yapmaya başladı ve o zamandan beri birçok kez  BTC satın aldı. Şirket, güvenlik notlarını dönüştürerek Bitcoin satın almak için yoğun bir şekilde borcunu artırıyor. Ancak, son derece değişken bir varlık sınıfına bu kadar büyük miktarda para döktüğü için sektörün önde gelen isimlerinden çok sayıda eleştiri aldı.

Bitcoin kurumsal yatırımcıdan büyük ilgi görüyor

Bitcoin fiyatı 45 bin dolarlık önemli desteğin altına düştü, kripto piyasası toparlanmaya hazırlanırken MicroStrategy’nin son satın alımı BTC fiyatının ivme kazanmasına yardımcı olabilir. Lider kripto para birimi, geçtiğimiz hafta kısa bir süre içerisinde yüzde 8 oranında değer kaybederek, piyasada endişe yarattı.  BTC için sonraki hedef, 50 bin dolarlık desteği tekrar kazandıktan sonra ATH’sini 64,683 dolar seviyesinde yeniden test etmek olacak.

MicroStrategy Yaklaşık 500 Milyon Dolarlık Bitcoin (BTC) Satın Aldığını Duyurdu

MicroStrategy’ye, bilançolarına BTC ekleyen halka açık birkaç şirket de katılıyor. Lider kripto para birimine yönelik kurumsal talep, BlackRock, Fidelity, Goldman Sachs ve JP Morgan’ın müşterilerine Bitcoin yatırım seçenekleri sunmaya başladığından beri tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Lider kripto para birimi Bitcoin , dünyanın önde gelen bankalarının ilgisini çekmeye de devam ediyor. Amerikan bankacılık devi Wells Fargo, varlıklı müşterileri için özel bir BTC fonu başlattı. Fonun pasif olması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak U.today.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku