Uzman Görüşü: Bitcoin Boğa Döngüsü Bu Fiyat Seviyesine Kadar Sürecek

575

Binance ve CME Bitcoin vadeli işlemlerinin açık faizi, birleştirildiğinde 9,2 milyar dolarlık rekor seviyeye ulaştı. Bitcoin yatırım ürünleri, SEC tarafından ETF onayı öncesinde geçen hafta 70 milyon doların üzerinde bir giriş gördü. Analist, halving akabinde performansa dayalı olarak devam eden BTC boğa koşusunun sonu için 250 bin dolarlık bir hedef belirliyor. ProShares BTC ETF’nin piyasaya sürülmesi, döngünün sonu için 250 bin dolarlık bir hedef öngören analistlere sahip. Kripto yatırımcıları BTC vadeli ETF’sini başlatmak için uzun bir süre bekledi ve yaklaşan sunum BTC fiyatında bir ralliyi tetikledi.

BTC’ye kurumsal ilgi, ProShares ETF lansmanından önce patladı

Bitcoin Chicago Ticaret Borsası (CME) üzerine vadeli işlem sözleşmeleri BTC’ye kurumsal bir ilgi göstergesi olarak kabul edilir. Bir kripto para birimi türevleri analitik platformu olan Bybt’in verilerine göre, Binance’deki açık pozisyon 5,4 milyar dolara ulaştı. CME’de tüm zamanların en yüksek seviyesi 3,7 milyar doları aştı.

Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Faiz - CME
Bitcoin Vadeli İşlemleri Açık Faiz – CME
Binance BTC Vadeli İşlemleri Açık Faiz.
Binance BTC Vadeli İşlemleri Açık Faiz.

Artan kurumsal yatırım ışığında, Bitcoin’de yatırım akışında bir artış var . Geçen hafta, yatırımcılar ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC)’nun ProShares ETF’yi onaylamasını beklerken BTC vadeli işlemleri 70 milyon doların üzerinde bir giriş gözlemledi. Bu, Bitcoin yatırım ürünlerinde art arda gelen beşinci hafta oldu.

SEC’nin onayı akabinde analistler Bitcoin fiyatına ilişkin olumlu tezler sunuyor

Coin Shares yatırım stratejisti James Butterfill, SEC’in bir Bitcoin ETF’sini onaylamasına ilişkin olumlu görüşünü şöyle sundu:

SEC’in ABD’de vadeli işlemlere dayalı bir ETF’ye izin verme konusundaki son kararı, ABD’li yatırımcılar pozisyon eklemeye başladıkça önümüzdeki haftalarda daha fazla önemli girişe yol açabilir.

Kripto para analisti Kevin Svenson, üçüncü halving ve Nisan 2021’den günümüze tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana Bitcoin fiyat performansını değerlendirdi. Svenson, piyasanın zirvesinden bu yana Bitcoin performansına dayalı olarak BTC fiyatı için 250 bin dolarlık bir hedef belirledi.

FXStreet analistleri ise BTC fiyat trendini değerlendirdi ve varlığın 58.500 doları geçtiği için düşüş tezlerini geçersiz kılmaya devam edeceğini tahmin etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku