Önde Gelen 2 Ekonomist Bitcoin ETF’si Sonrası Yıl Sonu İçin BTC Fiyat Tahminini Güncelledi

1.248

ABD Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu (SEC), Bitcoin ETF’leriyle ilgili önemli bir güncellemede, ilk vadeli işlem destekli Bitcoin ETF’sini onayladı. Genel kripto para piyasası kapitalizasyonu, Bitcoin’in SEC’in onayı ile başlayan rallisinin ardından 2,6 trilyon doları aştı. Bitcoin Center NYC’nin mucidi, devam eden boğa koşusunda BTC için 100 bin dolarlık bir yıl sonu hedefi belirledi.

SEC onaylı ilk Bitcoin ETF, BTC’yi 200 bin dolara gönderen katalizör olabilir

Destekçiler, Raoul Pal’in yıl sonu tahminine göre BTC’nin 200 dolara dolara ulaşmasını bekliyor. Bitcoin’in devam eden rallisi, ProShares ETF’nin onayını takiben BTC’ye sermaye akışıyla körüklendi. Varlık 62 bin doların üzerindeki en yüksek noktasına ulaştı ve analistler BTC fiyatı konusunda oldukça iyimser.

İlk Bitcoin borsa yatırım fonu Salı günü işlem görmeye başlayacak. Bu, kripto para birimini çok sayıda yatırımcı için kullanılabilir hale getirmek üzere ayarlanmıştır. ProShares, Bitcoin Strategy ETF için planlar hazırladı. SEC’in diğer fonlar için ek teklifleri, Valkyrie Investments, Invesco ve VanEck tarafından yapılan ek teklifleri dikkate alması muhtemeldir. Destekçiler, onaylanmış Bitcoin ETF haberlerini takiben tekliflerin bu sefer geçmesini bekliyorlar. SEC, 75 gün boyunca yeni teklifleri inceliyor ve düzenleyicilerden herhangi bir itiraz gelmezse, fon işlem gerçekleştirilebilecek duruma getiriliyor.

BTC ETF, 2021’in sonundan önce 200 bin dolara doğru ralliyi tetikliyor

BTC ETF’nin duyurulmasından bu yana MicroStrategy, SEC’in duyurusunun en büyük yararlanıcılarından biri olarak ortaya çıktı. Bitcoin’in fiyatı MicroStrategy’nin BTC başına ortalama maliyetinin neredeyse iki katı olduğundan, iş zekası şirketinin varlıklarının toplam değeri önemli ölçüde arttı. 12 Eylül’de MicroStrategy’nin BTC varlıklarının ortalama fiyatı token başına 27.713 dolardı.

Şirketin toplam 114.042 tokeni bulunuyor. Bitcoin Center NYC’nin mucidi Nick Spanos, yakın zamanda şöyle bir paylaşımda bulundu:

Bitcoin, Ethereum ve daha geniş kripto para piyasası için güçlü bir 4. çeyrek olması muhtemel ve tahmin ediyorum ki 2022 yılına kadar tüm zamanların en yüksek seviyelerini göreceğiz.

Spanos, Bitcoin fiyatının 2021’in sonundan önce 100 bin dolara ulaşacağını tahmin etti. Girişimci, ekonomist ve yatırım stratejisti Raoul Pal, BTC için 200 bin dolarlık bir hedef belirledi. Analistler, BTC fiyatlarını değerlendirdi ve fiyat 58.500 doları geçtiği için Bitcoin’in tüm düşüş tezlerini geçersiz kılacağını tahmin ediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku