Uzman Görüşü: Bitcoin 30 Bin Doların Altına Düşecek Mi?

655

Bitcoin (BTC), geçtiğimiz hafta keskin bir şekilde 2022’nin en düşük seviyelerinde inmiş görünüyor. Lider kripto apra birimi şu anda 30 bin dolar seviyesinin hemen üzerinde işlem görüyor. AvaTrade baş piyasa analisti Naeem Aslam, Bitcoin fiyat hareketleri ve beklenen seviyeler hakkında görüşlerini açıkladı.

Yatırımcılar çizgiyi 30 bin dolardan mı çekiyor?

Analiste göre, BTC’deki düşüşün büyük bir kısmı, artan enflasyon endişeleri ve Federal Rezerv’in faiz oranı artışlarından kaynaklandı. Bu piyasada bası yaratmaya devam etmesi beklenen iki faktör olarak dikkat çekiyor. BTC, 30.000 doların üzerine çıkmadan önce kısa bir süre 29.000 dolara kadar düştü. Seviyenin şu anda BTC’ye güçlü bir destek tabanı sağlaması bekleniyor. Bitcoin , potansiyel bir dip bulduğuna dair beklentiler üzerine şimdiden yatırımcıları cezbetmektedir.

Uzman Görüşü: Bitcoin 30 Bin Doların Altına Düşecek Mi?

BTC, Temmuz 2021’den bu yana yaşadığı en düşük fiyatıyla işlem görse bile, yatırımcılar BTC’nin daha fazla düşmesine izin vermeye hazır değil. Bununla birlikte, El Salvador da BTC’yi uygun fiyatlarla satın aldığını duyurdu. Analistler ayrıca BTC’nin en azından yakın vadede konsolide olmasını bekliyor. Bitcoin fiyatının aşırı satıldığına şüphe yok… 30 bin dolarlık destek seviyesi yatırımcılar arasında son derece önemlidir ve kimse fiyatın bu seviyenin altına düşmesini istemez çünkü bu fiyat hareketine ciddi zarar verecektir.

ABD hisse senedi vadeli işlemleri toparlanmaya işaret ediyor: Bitcoin takip edecek mi?

Analiste göre, ABD borsalarında olası bir toparlanmanın da BTC’yi desteklemeye yardımcı olması bekleniyor. Bitcoin bu yıl teknoloji ağırlıklı Nasdaq endeksini büyük ölçüde takip etti. Ancak Aslam, 30.000 doların altında tutarlı bir kırılmanın BTC için daha da keskin kayıplara yol açabileceği konusunda uyardı.

Uzman Görüşü: Bitcoin 30 Bin Doların Altına Düşecek Mi?

CNBC’den alınan verilere göre, ABD hisse senedi vadeli işlemleri, Nasdaq göstergelerinin üst aralıkta işlem görmesiyle yüzde 1 ila yüzde 2 arasında yükseldi. Ancak BTC’nin Pazartesi günü Nasdaq kayıplarını izlediği göz önüne alındığında, BTC’nin teknoloji ağırlıklı endekste bir toparlanma izlemesi muhtemel görünüyor. Blockchain analisti Kaiko’dan gelen veriler, BTC ile endeks arasındaki korelasyonun şu anda rekor seviyede olduğunu gösteriyor.  Orta vadede bu korelasyona meydan okuyacak kripto içinde birkaç katalizör var gibi görünüyor. BTC bu yıl yaklaşık yüzde 34 düştü, Nasdaq 100 ise yüzde 26 düştü. Daha fazla bitcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak coingape
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku