Cathie Wood’tan Bitcoin ve Ayı Piyasası Yorumu: Yakında!

1.057
ARK Invest’in kurucusu Cathie Wood, Bitcoin (BTC) ve geleneksel varlıklar arasındaki artan korelasyonun ayı piyasasının yakında sona ereceğini gösterdiğini söylüyor.

Cathie Wood: Ayı piyasasının sonuna yaklaşıyoruz

Wood, yeni bir video güncellemesinde, Bitcoin ve kripto paralar gibi riskli varlıkların düşüş trendlerinin bitmesinin muhtemelen yakın olduğunu söylüyor. Bitcoin, son dönemde Nasdaq ile yüksek korelason içerisinde ve yöneticiye göre, Bitcoin’in hisse senetleri ile ilişkisi kalıcı bir durum değil. Wood, “Yeni bir varlık sınıfı olan kripto paralar, Nasdaq’a benzememeli, ama öyle. Şu anda yüksek korelasyonda. Küresel ekonomik şartlardan dolayı tüm piyasalar benzer bir durumda. O yüzden ayı piyasasındayız ve sona yaklaşıyoruz.” ifadesini kullandı. Mevcut düşüşe rağmen Wood, kripto paralara uzun vadede güvendiğini çünkü bu varlıklar piyasalara ve toplumlara yeni bir boyut kazandırdığı için büyüme devam edecek.
Analist İddialı: Bu Altcoin İçin Ayı Piyasası Sona Erecek!
 
Bitcoin için iyimser bir tablo çizen Wood’a göre Blockchain, gelecek vaat eden ve  fırsatlar sunan bir grup sektör arasında yer alıyor. Bu sektörlerin önümüzdeki yedi ila sekiz yıl içinde 21 kat büyüdüğünü görüyor. Yönetici, ”45 yıldır bu işin içindeyim ve şimdi gördüğüm fırsatları hiç görmedim. Beklentilerimize göre, şu anda küresel halka açık hisse senedi piyasalarında yaklaşık 10 trilyon dolar. Blockchain,  küresel hisse senedi piyasası değerinin yaklaşık yüzde 10’u değerinde olan gerçekten yıkıcı yenilik. Enerji depolama, yapay zeka ve Blockchain teknolojisi sayesinde 10 trilyon doların 2030 yılına kadar 210 trilyon dolara çıkacağına inanıyoruz.” açıklamasını yaptı.

Nasdaq ve Bitcoin ivme kaybediyor: Yüksek enflasyon ve faiz artırımı!

Lider kripto para birimi bugün 31 bin dolar civarında işlem görüyor. Bu, Temmuz 2021’den bu yana en düşük seviyesi. BTC,  geçen hafta yaklaşık yüzde 14 düştü ve Kasım ayındaki rekor seviyeden yüzde 50’nin üzerinde değer kaybetti. BTC’nin kayıplarının büyük bir kısmı, ABD borsaları, özellikle Nasdaq endeksi ile birlikte gerçekleşti. Bu korelasyon, BTC’nin önümüzdeki günlerde daha keskin kayıplara hazır olduğunu gösteriyor. CNBC’den alınan verilere göre, ABD hisse senedi vadeli işlemleri  yüzde 1.2 ile yüzde 2 arasında düşüş gösteriyor. Özellikle Nasdaq vadeli işlemleri en kötü performansı gösteriyor. BTC, bu yıl Nasdaq’ı büyük ölçüde takip etti ve şimdiye kadar hiçbir ayrışma belirtisi göstermiyor. Nasdaq Pazartesi günü ağır kayıplar vermeye hazır olduğundan, BTC’nin de ivme kaybetimes, muhtemel görünüyor.
Kripto Para Borsaları Yeni Rekor Kırdı: 360 Milyon!
 
BTC’nin hisse senetleriyle olan korelasyonu da 2022’de arttı. Geçen haftaki satış sırasında BTC, Wall Street açılışından hemen sonra en büyük gün içi kayıplarını kaydetti. Bu eğilim, nedeniyle yatırımcılar BTC’ye güvenli liman yerine daha yüksek riskli bir varlık olarak görüyor. Nasdaq Bileşik endeksi bu yıl yaklaşık yüzde 23 düştü. BTC, ise yüzde 27 civarında düşüş kaydetti. Her iki kayıp da iki ana faktörden kaynaklanıyor: yükselen enflasyon korkusu ve Fed’in faiz oranlarını keskin bir şekilde artıracağı beklentisi.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Dailyhodl.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku