Altın Fiyatları Tahmini: Bu Seviyeler Görülebilir!

191

Altın fiyatlar(XAU / USD) aşağı yönlü baskıya devam ediyor ve haftayı yaklaşık yüzde 0.60’lık kayıplarla tamamlayacak gibi görünüyor. Altın, Nisan ayının en yüksek seviyesinden 1998.30 dolar civarındaki düşüşünü Mart ayının en düşük seviyesi olan 1890 doların altına genişletiyor. 1884.74 dolar ile troy ons seviyesindeki Altın Fiyatları, doların gücünü yansıtıyor. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Piyasalara genel bakış

Altın, ABD Tarım Dışı Bordrolarının beklentileri yıkmasıyla haftalık kayıp serisini üçe çıkarmaya hazırlanıyor. 1900 dolarlık rakamın üzerindeki altın fiyatları baskısı kısa ömürlü oldu ve birkaç saatten fazla sürmedi. Çarşamba günü Fed zammı sonrası daha önceki kazançlarını kaybeden altın, 1890 dolar civarında sağlam direncin altına çekildi. Bu nedenle sarı metal üst üste üçüncü haftalık kaybını yaşamaya hazır. Altın için rüzgar, hafta içinde sağlam bir ABD doları tarafından da üretildi. Cuma günü yüzde 0,03 düşüşle ABD Doları Endeksi’nin de gösterdiği gibi baskı kayıpları yüzde 0,29 artarak 103,511 seviyesinde bulunuyor.

Haftanın Altın Fiyatıları Grafiği Geldi: İşte Test Edilecek Seviyeler!

Cuma sabahı, ABD Çalışma Bakanlığı, Nisan ayına ait Tarım Dışı Bordrolar raporunu bildirdi ve bu rapor, ekonomiye 428 bin iş artışı olduğunu ve 391 bin tahminini aştığını gösterdi. İşsizlik Oranı değişmeden yüzde 3,6’da kaldı ve rapora göre, boş zaman, misafirperverlik, imalat, ulaşım ve depolamadaki kazanımlar tarafından yönlendirildi. Ortalama Saatlik Kazançlar ile ilgili olarak, özel tarım dışı bordrolarda yüzde 0.3 m / m arttı. Bu arada, yıllık bazda ölçülen ölçüm, bir önceki ayın yüzde 5,6’lık okumasına kıyasla neredeyse hiç değişmeden yüzde 5,5 arttı.

Analist görüşleri ve altın fiyatları için beklenen seviyeler

Commerzbank’taki analistler, bir raporda, işgücü piyasasının sağlam olduğunu ve ABD’nin 1. çeyrek için GSYİH’daki düşüşünü perspektife koyduğunu belirtti ve şunları ekledi:

Bu düşüş yalnızca önemli ölçüde daha yüksek ithalat ve daha düşük envanter birikiminden kaynaklanıyor. Buna karşılık, iç nihai talep güçlü bir şekilde arttı. İstihdam artışı yüksek kalmaya devam ediyor. Buna ek olarak, şirketler hala 11,5 milyondan fazla açık iş sunuyor ve bu da işçiler için değişmemiş güçlü bir talep olduğunu gösteriyor. Bu talep, ücret baskılarını yüksek tutması muhtemel olan, giderek boşalan mevcut işgücü havuzundan kaynaklanıyor.

Altın Fiyatları Düştü: Şimdi Neler Bekleniyor?

XAU / USD 1890 doları geri kazanmak için mücadele ettiği sürece, bu daha fazla aşağı yönlü baskı için kapıyı açabilir. Ek olarak, 50 ve 100 günlük hareketli ortalama (DMA’lar), ikincisi 1883.16 dolarda, birincisinin altında, daha yüksek fiyatları sınırlayan direnç seviyeleridir. Yukarı doğru, XAU / USD’nin ilk direnci Mart ayının 1890 dolar civarındaki en düşük seviyeleri olacaktır. Yukarıdaki bir kırılma 1900 dolar işaretini ortaya çıkaracak ve ardından 4 Mayıs’ta 1909,66 dolar ile yükselecektir. Diğer tarafta, altının ilk desteği 1883.16 dolardan 100-DMA olacaktır. Temizlendikten sonra, bir sonraki destek 3 Mayıs döngüsünün en düşük seviyesi, 1850.34 dolar civarında, ardından 200-DMA 1835.77 dolar olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak fxstreet
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku