Uzay Madenciliği Altın ve Bitcoin (BTC) Fiyatını Ne Yönde Etkileyecek?

24

Virgin Galactic’in kurucusu Richard Branson’ın başarılı uzay uçuşunun ardından, nadir bulunan değerli metallerinin sınırsız arzı,  bir değer deposu olarak kullanımı ve Bitcoin (BTC)’in değeri hakkında tartışmaları gündeme getirdi.

Asteroit madenciliği altın fiyatını düşürecek! Bitcoin değer kazanacak!

Uzun zamandır Bitcoin boğası olan Tyler Winklevoss’un konuyu ele alışı, Bitcoin dışında başka hiçbir para biriminin sınırlı bir arzı olmadığını gösteriyor. Paylaştığı bir tweet’te Tyler, astrofizikçilerin uzayda, dünyadaki kaynaklarından daha fazla altın ve diğer değerli metalleri rezervleri olduğunu keşfettikleri için altının sınırlı arzının olmadığını söyledi. İkiz kardeşi Cameron Winklevoss ile birlikte Bitcoin milyarderi olan Tyler, paylaştıkları tweet’te astrofizikçi Niel deGrasse Tyson’un şu sözlerine yer verdiler:

 Uzay temelde sınırsız kaynaklara sahip! Uzay yüzeyinde şimdiye kadar dünya’da çıkarılmış olandan daha nadir dünya elementlerine sahip asteroitler var. Altın, platin ve iridyum gibi.

Altına benzer şekilde, Bitcoin ve diğer değerli metallerini güvenilir değer depoları yapan özelliklerden biri,  kıtlığıdır. Teknoloji, bu metallerin uzayda çıkarılabileceği noktaya kadar ilerlerse, değerleri oldukça düşebilir. ABD, Çin ve Virgin Galactic ve Elon Musk‘ın SpaceX gibi özel şirketlerin uzay yolculuğuna büyük yatırımlar yapmasıyla, bu metallerin uzayda büyük miktarlarda çıkarılması ve dünyadaki fiyatlarını büyük ölçüde bozarak düşürmesi an meselesi olabilir. Bitcoin boğaları, bunun, manipüle edilemeyen veya artırılamayan ve belirli bir oranda ihraç edilen 21 milyon tokenlık sınırlı bir arza sahip olduğu için Bitcoin’in en iyi para biçimi olduğunu kanıtlayacağına inanıyor.

Elon Musk Mars’ı kolonileştirmek istiyor!

Özellikle, kripto para birimleri zaten uzay yarışına dahil edildi. Elon Musk, Mars gezegenini kolonileştirme ve insanları çok gezegenli bir tür yapma vizyonunu gerçekleştirmeye kararlıyken, Dogecoin savunucusu ayrıca DOGE’nin gezegenoidde kullanılan para birimi olacağını söyledi. Musk, Bitcoin (BTC)’den daha üstün bir kripto para birimi olarak Dogecoin’in potansiyeline güçlü bir şekilde inanıyor.

SpaceX de uzay araştırmalarında başarılar kaydettiği ve uzaya çok sayıda uçuş başlattığı için uzay yarışı bu başarı ile daha da kızışıyor. Havacılık ve uzay üreticisi, uzay yolculuğunu ticarileştirmeyi ve uygun fiyatlı olacak kadar ekonomik hale getirmeyi planlıyor, bu nedenle hedefleri yeniden kullanılabilir uzay gemileri tasarlamak. Güya kripto paralar ve özellikle SpaceX’in kurucusu Elon Musk’ın sıkı bir destekçisi olduğu Dogecoin, uzay yolculuğu ücretlerinin ödemesi olarak kabul edilecek. Musk Bitcoin için fikrini hala değiştirmedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Zycrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku