Glassnode: Bitcoin (BTC) Transfer Hacmi 2021’de ABD GSYİH’sına Yaklaştı!

22

Zincir içi pazar analiz şirketi Glassnode tarafından sağlanan verilere göre, 2021 için Bitcoin (BTC) transfer hacmi 15.8 trilyon dolara ulaştı. Rakam, 22.24 trilyon dolar tutarındaki ABD Gayri Safi Yurtiçi Hasılasının yüzde 71.08’ini temsil ediyor.

Daha fazla kurumsal yatırım akışı gerçekleşebilir!

Veriler, 2021’de başarılı işlemler için zincir üzerinde aktarılan toplam Bitcoin miktarını içeriyor. Transfer değeri, çoğu kurumun kripto para birimi alanında yüksek net sermaye akışı kaydettiği bu yılın başlarında BTC boğa koşusu sırasında zirveye ulaştı. Aynı zamanda, bazı analistler kripto para birimi sektörünün daha fazla kurumsal yatırım akışı kaydedebileceğine inanıyor. Sonuç olarak, BTC fiyatı Mayıs ayından itibaren düştüğünde, transferlerin değeri de dalgalandı.

Stratejist Bitcoin (BTC)'de Yaşanan Düzeltmenin Bitiş Tarihini Açıkladı!

Bununla birlikte, Bitcoin hareketi, son fiyat düzeltmesinin ortasında esneklik gösteriyor gibi görünüyor. Özellikle, Bitcoin değeri, bu yıl Nisan ortasında kaydedilen 64.800 dolarlık tüm zamanların en yüksek fiyatından neredeyse yüzde 50 oranında düzeltme yaşadı. Bitcoin transferlerinin önemli değeri, kripto para biriminin mevcut finansal sistemdeki konumunu vurgular. Çoğu Bitcoin savunucusu, kripto para biriminin mevcut ekonomik sisteme bir alternatif olabileceğine inanıyor.

Bitcoin (BTC)’in finansal sistemdeki rolü

Bitcoin’in finansal sistemdeki yükselen statüsü, varlığı normal bir para birimi olarak kullanma niyetlerini gösteren çeşitli yargı organları tarafından vurgulanıyor. Örneğin, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Jackson şehrinin Belediye Başkanı Scott Conger, şehrin Bitcoin ile emlak vergisi ödemelerini kabul etmeyi düşündüğünü ve çalışanlarının  BTC ile maaş alma alternatifinin bulunduğunu açıkladı. Şehrin girişimi, kendisini Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto para şehri olarak kurmak için hareket eden Miami aynı doğrultuda. Aynı zamanda El Salvador gibi ülkeler Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak kabul etti.

Ayrıca Conger, Bitcoin’in enflasyona karşı bir korunma olduğunu da sözlerine ekledi. Amerika Birleşik Devletleri yüksek enflasyon yaşarken, Conger, Bitcoin’in doların devalüasyonunu değiştirebilecek bir çözüm olduğuna inanıyor. Önceki bir rapor, çeşitli kripto para borsalarının rezervlerinde 2,79 milyon Bitcoin tutulduğunu da belirtti. Ancak, bir yıl sonra, varlığın sadece yüzde 28,67’si borsalardan ayrıldı ve rakam 1,99 milyon oldu. Bu, potansiyel olarak çoğu trader’ın gelecekteki bir fiyat rallisi beklentisiyle beklemeyi tercih ettiğini gösteriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Finbold.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku