Analist Dogecoin Yatırımcılarını Uyardı: Fiyat Yüzde 80 Değer Kaybedebilir

38

Dogecoin (DOGE) fiyatı, istikrarlı bir düşüş trendi ile bir aydan fazla bir süredir yatırımcısına istediğini veremedi. Bu gidişat, büyük bir düşüş formasyonunun uzun vadede daha büyük resmini çiziyor. DOGE bu teknik oluşum süresince daha ağır kayıplar verebilir. Fxstreet analistlerinden Akash Grimath, DOGE fiyatının yüzde 80 oranında değer kaybedebileceğini önörüyor.

Dogecoin eToro’da hodl edilen en büyük ikinci kripto para!

Dogecoin, boğa koşusu aşamasında ayakta durmaya çalıştı ve çoğu altcoin’e kıyasla hala oldukça iyi durumda. Belki de bunun birincil nedeni, Elon Musk, Mark Cuban ve benzeri popüler ünlülerden aldığı destekelrden kaynaklanıyor. eToro’dan gelen son raporlar, Mayıs ayının başından beri devam eden istikrarlı düşüş trendine rağmen piyasa katılımcılarının DOGE’ye hala güvendiğini gösteriyor. Kripto para borsasından elde edilen veriler, Dogecoin’in ikinci çeyrekte kullanıcıları tarafından Hodl edilen en büyük ikinci token olduğunu ortaya koyuyor. Bu kendi başına etkileyici bir başarı olsa da, BTC ve ETH  Dogecoin’in gerisinde kaldı. Cardano ilk sırada yer alırken, onu Dogecoin, Tron, Ether ve Bitcoin takip etti.

Ekonomist Uyardı: Dogecoin (DOGE) Uzun Vadede Piyasaya Zarar Verecek

Bu verilere bakıldığında, “Bu coşku nereden geliyor?” diye sorabiliriz. İki hafta önce bir teklif yayınlandı ve ücretlerin büyük ölçüde düşürülmesini şart koşuyor. Kullanıcıların şu anda ödediği minimum ücret kilobayt başına 1 DOGE, ancak yeni politika bunu 100 kat azaltarak kilobayt başına 0,01 DOGE’ye düşürmeyi planlıyor. Planda belirtilen diğer değişiklikler arasında blok alanı kullanım verimliliğini artırmak ve işlem esnekliğini ortadan kaldırmak için SegWit benimsenmesi yer alıyor.

Musk’ın desteğine rağmen DOGE teknik olarak zayıf görünüyor

Tesla CEO’su Elon Musk, Dogecoin’in Katman 1 verimliliğin artırmaya çalıştığını yorumlarken BTC ve ETH, Katman 2’nin verimliliğini artıracağını umuyor. Musk şunalrı söyledi:

BTC ve ETH çok katmanlı bir işlem sistemi izliyor, ancak temel katman işlem hızı yavaş ve işlem maliyeti yüksek. Doge’nin, fiili ikincil katman olarak hareket eden borsalar ile temel katman işlem oranını en üst düzeye çıkarma ve işlem maliyetini en aza indirmenin yararı vardır.

Yeni meme coinlerinin girişine rağmen, Dogecoin sadece hayatta kalmayı başarmakla kalmadı, aynı zamanda yatırımcı bakış açısıyla gelişiyor. Ancak, bütün bu olumlu gelişmelere rağmen, teknikler, benimsenmesini engelleyebilecek ve birçok yatırımcıyı tehlikeli bçlgeye itebilecek devasa bir düşüş formasyonuna işaret ediyor.

Dogecoin devasa bir fiyat çöküşüne mi hazırlanıyor?

Dogecoin fiyatı 0,162 dolar olan kritik destek bariyerinin hemen üzerinde 0,218 dolardan işlem görüyor. 15 Nisan ile 12 Temmuz arasındaki meme parasının fiyat hareketi, bir baş-omuz modelinin oluşumunu gösteriyor. Bu teknik kurulum üç farklı tepe noktası içerir. Ortadaki tipik olarak diğer ikisinden daha uzundur ve başı oluşturur. Neredeyse eşit yükseklikteki biraz daha düşük salınım noktaları omuzları oluşturur.

DOGE, 0.162 dolar seviyesinde “boyun çizgisi” olarak bilinen bir destek bariyeri gösteriyor. Dogecoin fiyatı şu anda bu seviyenin üzerinde seyrediyor. DOGE’yi söz konusu tabanın altına iten satış baskısındaki olası bir artış, bir kopuşa işaret edecektir. Analist Akash Grimat’a göre, bu gerçekleşirse, teknik oluşum yüzde 80’lik bir düşüş öngörüyor, ve baş ile boyun çizgisi arasındaki mesafe kırılma noktasına ekleniyor. Bu hedef, DOGE’yi 0.035 dolar’a yerleştiriyor. Bu senaryo korkunç olsa da, bir kopuş varsayımına dayanıyor. Meme tokenı boyun çizgisini kırsa bile, 0,0446 dolardan 0,0879 dolara uzanan talep bölgesi, serbest düşüşü yumuşatacak ve potansiyel olarak tersine çevirecektir.

Satış baskısı fiyatı düşürebilir

Arz seviyelerine kıyasla zayıf talep gösteren IntoTheBlock’un Küresel Para Girişi/Çıkış (GIOM) modeli, düşüş görünümüne ivme veriyor. 0.169 dolarlık destek kümesi, yaklaşık 6.25 milyar DOGE tutan yaklaşık 38.800 adresi barındırıyor. Ancak ortalama 0.256 dolar fiyatla 11.7 milyar DOGE satın alan 235.500 adreste para tükendi. Bu keskin kontrast, kısa vadeli satış baskısının Dogecoin fiyatını kolayca düşürebileceğini gösteriyor.


Tipik olarak, DOGE veya Shiba Inu gibi meme coin’leri için, FOMO fiyatını yönlendiren şeydir. Kripto para piyasasındaki son düşüşten bu yana, meme coin’in sosyal hacmi düşmüş gibi görünüyor ve bu da yatırımcı perspektifinden düşüş eğilimini gösteriyor. Bu nedenle, piyasa katılımcıları, satış baskısında potansiyel bir artış olması durumunda, 0.162 dolar’dan boyun çizgisine yüzde 25’lik bir çöküş bekleyebilirler. Söz konusu bariyerin kırılması, önemli bir düşüş trendini tetikleyecektir. Ancak, eToro raporlarında ve yeni güncellemelerin lansmanında görüldüğü gibi, FOMO potansiyel olarak bir yükseliş trendini başlatabilecek alevleri körükleyebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxstreet.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku