Uniswap ve Solana Fiyat Analizi: Teknik Görünüm ve İzlenecek Seviyeler!

19

Bitcoin (BTC) 29 bin dolar seviyelerinden sıçradı ve Çarşamba sabahı 34 bin dolara çıkmayı başardı. Uniswap (UNI) ve  Solana (SOL) gibi  altcoinler, BTC’nin fiyat hareketini yakından takip etti ve önemli toparlanmalar kaydetti. UNI, yüzde 9 artışla 18 dolar’dan işlem görürken, SOL son 24 saatte yüzde 136’lük kazanç elde ettikten sonra 30 dolar civarında işlem görüyor.

Uniswap fiyat analizi

Merkeziyetsiz finans (Defi) tokeni Uniswap, bu haftaki destek bölgesi olan 14 dolardan sıçradıktan sonra 18 dolardan dönüyor. Düşüş, UNI’nin dört saatlik grafikte çift dipli bir model ve devasa bir destek oluşturduğunu gördü. Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) ve Göreceli Gösterge Endeksi (RSI) gibi uygulamalı teknik göstergeler yükseliş trendiyle uyumlu hale geldi. Ayrıca, MACD çizgisinin sinyal çizgisinin üzerinden geçmesi, yükseliş görünümüne ağırlık katıyor.

Uniswap’ın, piyasadaki boğaların varlığını doğrulamak ve 30 doların üzerindeki kazançların hızını artırmak için 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile vurgulanan engelin üzerindeki günü 20 dolardan kapatması gerek.

Solana fiyat analizi

Solana, Uniswap gibi, Mayıs ayındaki 19,5 dolarlık güçlü desteğin etrafındaki düşüşleri durdurdu. Buradaki alıcı tıkanıklığı, düşüşün uzamamasını sağladı. Buna ek olarak, fiyatı kayda değer bir toparlanmaya doğru destekleyen çift dipli bir formasyon oluştu. Belirtildiği gibi, boğalar daha yüksek zemin elde etmek için savaşırken SOL 30 dolarda çok önemli bir destek oluşturabilir. Bu kritik seviyenin üzerinde tutmanın, alıcıların odağı 40 dolara kaydırmasına olanak sağlayacağını unutmayalım.

MACD çizgisi (mavi) sinyal çizgisinin üstünden geçerken, MACD dört saatlik grafikte bir satın alma sinyali verdi. Sıfır çizgisinin üzerinde hareketi sürdürmek, yükseliş trendinin yakın vadede sürdürülebilir olmasını sağlayacaktır. Diğer yandan, günü 30 doların altında kapatırsa, genel baskıda bir artışa neden olabilir ve belki de düşüş trendini 19,5 dolara geri döndürebilir. Diğer destek seviyelerinin sırasıyla 20 dolar ve 22 dolar olması bekleniyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku