Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Kısa Vadede 40 Bin Doları Aşacak mı?

30

Bitcoin (BTC) Salı günü aylık en düşük seviyesi olan 28 bin dolara kadar işlem gördü ve çoğu yatırımcıyı hayal kırıklığına uğrattı. Bununla birlikte, 30 bin doların altına ani düşüş, yeni yatırımcıların daha düşük giriş fiyatlarından faydalanmasına izin vermiş olabilir.

Teknik görünüm sağlam

An itibaiyle, lider kripto para birimi Bitcoin 30 bin doların üzerindeki seviyelerinde toparlanıyor. BTC, 34 bin doların üzerinde destek arıyor. Artış, kısa vadeli teknik seviyeler tarafından destekleniyor gibi görünüyor. Bu nedenle, dört saatlik zaman dilimine göre ivme hareketi yukarı yönlü olabilir.

40 bin dolar mümkün mü?

Bitcoin, 40 bin dolara doğru ilerlerken, 28 bin dolardan başlayan yükseliş, 12 saatlik grafikte Göreceli Güç Endeksi (RSI) tarafından destekleniyor. RSI aşırı satıma yakın seviyelerden toparlandıkça, boğaların ivme kazanması muhtemel. Daha yüksek destek, istikrarın piyasaya geri dönmesini sağlayacaktır.

Bitcoin (BTC)'de ''Baş ve Omuz Formasyonu'' Belirdi: Ne Anlama Geliyor?
 

40 bin dolara doğru toparlanma Hareketli Ortalama Yakınsama Iraksama (MACD) göstergesinden onay bekliyor. Son düşüşün ardından, bu teknik araç negatif bölgeye düştü ve büyük satış siparişlerini tetikledi. Bununla birlikte, toparlanma devam ederken, tüccarlar, yükseliş trendinin geçerliliğini doğrulamak için MACD’ye dikkat etmelidir. MACD çizgisi sinyal çizgisinin üzerinden geçer geçmez bir satın alma sinyalinin resmin içine girecektir. Ayrıca, MACD’nin sinyal hattının üzerinden geçmesi, boğaların piyasadaki varlığını sağlamlaştıracaktır.

Yukarı yönde, Bitcoin 40 bin dolara doğru yükselişi güvence altına almak için 12 saatlik grafikte 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ile vurgulanan 36 bin dolarlık kilit engelin üzerine çıkmalıdır. Aşağı yönde, 34 bin doların üzerindeki seviyede tutmak, baskının hafifletilmesini sağlamanın anahtarıdır. Ayrıca, 30 bin dolara kadar olan kayıplardan kaçınılacaktır.

Bitcoin fiyatı gün içi seviyeleri

Spot oranı: 33.937 dolar

Trend: Boğa

Volatilite: Genişleyen

Direnç: 36 bin dolar

Destek: 28 bin dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku