Grayscale Listelemesi Solana (SOL) Fiyatını Etkiler mi?

68

Potansiyel Ethereum katili olarak nitelendirilen Solana (SOL), bugünkü seansın başlarındaki düşüşün ardından sabitlenmiş gibi görünüyor. Ancak Çin’in bu alandaki faaliyetlere yönelik en son kısıtlaması nedeniyle genel kripto para piyasasında devam eden satışların ortasındaki ruh hali çoğunlukla düşüş eğiliminde görünüyor. Yazım sırasında, SOL/USDT 30 dolar civarında işlem görüyor.

Fed’in aldığı kararlar Solana gibi pek çok kripto para birimini olumsuz etkileyebiliyor

Pek çok kripto para birimi gibi Solana (SOL)’nın da içine düştüğü zayıflık hali, daha önce Fed’in faiz oranlarını düşüreceğine yönelik yaptığı açıklamalarından kaynaklanıyor. Bu durum, Fed’in oluşan bu havayı daha erken tersine çevirmeye yönelik beklenmedik planlarından kaynaklandı. Ayrıca, faiz artışlarına ve varlık alımlarının önceden planlanandan daha kısa sürede azaltılmasını açıklayan en son FOMC açıklamasının da etkisi büyük. Bu sadece ABD dolarının toparlanmasına neden olmakla kalmadı, aynı zamanda hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi daha riskli varlıkları geçen haftanın sonundan bu yana düşüş eğilimine sokuyor.

Karamsar ruh hali, piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum’da keskin satışları tetikledi ve bunun yansıyan etkileri Solana da dahil olmak üzere daha küçük kripto para birimlerini da etkiliyor. Bitcoin, ABD doları ile negatif bir korelasyon paylaşıyor ve şu anda olduğu gibi ABD para birimi güçlendiğinde kayba uğruyor.

Grayscale, Solana (SOL)’yı teklif listesine eklemeyi düşünüyor

Önde gelen yatırım şirketi Grayscale’in bu tokeni yakın gelecekte teklif listesine eklemeyi düşündüğüne dair ortaya çıkan raporlar, Solana için bu alandaki diğer birkaç eşdeğer tokene karşı bir umut olabilir. Şirket, geçen hafta sonlarında umut verici olduğunu düşündüğü 13 dijital varlığın bir listesini paylaşan bir duyuru yaptı. Grayscale’in, müşterilerine yatırım ürünleri olarak sunmak için bu tokenlerin performanslarını gözden geçirmesi bekleniyor.

4 saatlik SOL/USDT grafiği, hareketli ortalamalar arasında güçlü bir düşüş eğilimi gösteriyor; ancak, momentum göstergesi, yaklaşan alıcıların varlığına da işaret ediyor. Fiyat, 30 dolar civarındaki anlık destek seviyesine yakın, bu da yakında daha fazla düşüş trendi olabileceği anlamına geliyor. Bu seviye bozulursa, bir sonraki desteği 25 dolar civarında test etmek için Solana (SOL)’nın fiyatının daha da düştüğünü görebiliriz. Öte yandan, piyasa hissiyatındaki bir tersine dönüş, direnç görevi gören 40 dolarlık kilit seviyesini test etmek için SOL’un dayanak noktasının ötesine yükseldiğini görebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Fxleaders.com/
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku