Bitcoin (BTC) 30 Bin Doların Altına Düştü: İşte Sıradaki Senaryo!

76

Bitcoin (BTC) fiyatı 30 bin doların altına düştü. Ocak 2021’den beri bu seviyeler görülmedi. Kripto para piyasasında işler giderek daha da kötüye gidiyor.

 Kripto para piyasasna kaos hakim

Kripto para piyasası kızıla bürünürken, altcoin’ler de çift haneli düşüşler yaşıyor. Bu durum, aynı zamanda son 24 saat içinde büyük borsalarda neredeyse 800 milyon dolar değerinde tasfiye edilmiş pozisyona yol açtı. En büyük tek tasfiye emri Bybit’te gerçekleşti. Bu, 5,4 milyon dolarlık bir nominal değere sahip bir Bitcoin pozisyonuydu. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tasfiyelerin çoğu uzun pozisyonlardan geldi. Sadece son bir saatte, uzun pozisyonların yaklaşık yüzde 94’ü silindi.

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView’den alınan veriler, BTC/USD’nin 30 bin dolarlık desteğin kaybettiğini ve bir saat içinde yüzde 6’lık bir düşüş ile Ocak ayının sonundan bu yana en düşük seviyelerine ulaştığını gösterdi. Bir hafta önce 41 bin dolardan düştükten sonra, Bitcoin son günlerde çok sayıda, hızlı volatilite patlaması gördü .

Bitcoin 25 bin doların altına düşebilir

Daha önce bildirdiği gibi, çöküş, 25 bin dolar ve hatta daha aşağı seviyelerde tahminlerde bulunan analistler tarafından bekleniyordu. Analist Willy Woo, fiyatın daha da düşebileceğini belirtti. Çin’in kripto para madenciliği üzerindeki baskısı, uzun vadede Bitcoin (BTC)’e gerçekten fayda sağlayacağına dair yaygın argümana yol açsa da, düşüşün ana sebebi olarak görünüyor. Facebook’un F2 projesinin başkanı David Marcus Pazartesi günü şunları iddia etti:

Daha fazla Bitcoin madenciliği şirketi, Batı’ya doğru hareket ediyor, kötü bir şey mi? Bu harika bir gelişme.

“Death Cross” Belirdi: Bitcoin (BTC) İçin Ufukta 2 Senaryo Var
 

An itibariyle, BTC/USD, yoğun oynaklığın ortasında 29 bin dolar civarında işlem görüyor ve Bitstamp’ta 29.600 dolara kadar geriledi. Hacimce en büyük kripto para borsası olan Binance’in, Bitcoin fiyat hareketi ortaya çıktıkça teknik sorunlar yaşamaya başladığı bildiriliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku