Çarpıcı İddia: Tesla Ayı Sezonu Başladığı İçin Araç Satışlarını Durdurdu!

0 134

2021 Bitcoin (BTC) için unutulmayacak bir yıl oldu. Önde gelen birçok analist lider kripto para birimi için milyon doları bulan tahminler yapıyorlar. Citi Bank ve JPMorgan gibi kurumlar bile yatırımcıları heyecanlandıran resmi açıklamalarla, BTC’nin 300 bin dolara ulaşacağını iddia ettiler. Fakat, Bitcoin’de yaklaşık bir haftadır, travmatik ve spekülatif gelişmeler meydana geliyor. Bu haber akışı sırasında, korku ve açgözlülük endeksi en son Nisan 2020’de gördüğü seviyelere indi. Endeks 26 puanla bu yılın en düşük seviyesini gördü. Tesla ve ekolojik faktörler konusu ise hala gündemde.

Analist: Bitcoin 12 bin dolar seviyesine düşebilir

Tesla’nın Bitcoin (BTC)’i ödeme seçeneği olarak askıya alması ve çevresel kaygılar nedeniyle eleştirmesini, dev kripto para borsası Binance’a yapılacak denetlemeler takip etti. Bunun sonucunda Bitcoin sert çakılarak 50 bin doların altına düştü. Bitcoin dominance da alarm verici seviyelerde. Bu kaos ortamında, Bitcoin düştüğü yerden toparlanmakta zorlanırken, analistlerden yatırımcıları korkutan yorumlar gelmeye başladı.

Analist Magic Poop Cannon Bitcoin’deki son durumu değerlendirdi ve olası bir ayı piyasasına girişte düşebileceğimiz seviyeleri açıkladı. Analist şunları söyledi:

Bitcoin 50 günlük hareketli ortalamasının altında işlem görüyor. Bu bir zayıflık göstergesi. Şu anda düşüş eğilimindeyim ancak BTC günlük olarak MA 50’nin üzerine çıkabilir ve daha yüksek tepe ve dip yapmaya başlarsa bu defa daha da yüksek bir zirve beklerim. Şu anda tükenmiş bir pazarda zayıflığın giderek arttığını görüyorum.

Eğer ayı piyasasına giriş aşamasındaysak, 12 bin ve 15 bin dolar’a kadar çakılabileceğimizi düşünüyorum. Buradaki anahtat kelime “eğer”. Zirvede olup olmadığımıza emin değiliz. Eğer zirvedeysek bunun en fazla düşebileceği yer 12k-15k bandı olacaktır.

Tesla farkına vardı

Cannon Tesla ile ilgili çarpıcı bir yorumu da yaptı. Cannon, Tesla’nın Bitcoin’in zirvede olduğunu fark etmiş olabileceği düşünüyor. Analist bu konuyla ilgili olarak şunları kaydetti:

Birisi size BTC ile ödeme yaparsa ve ayı piyasasının başlangıcındaysanız elinizde tuttuğunuz BTC’lerden zarar edersiniz. Tesla, Bitcoin’in zirveye ulaştığını fark etmiş olabilir. Bu nedenle BTC ödemelerini durdurdular.

Elon Musk’ın Bitcoin ile ödeme almayı bırakmasına gerekçe olarak gösterdiği “temiz enerji” kaygılarının çelişkili olması olması bu tezi destekler nitelikte.  Bitcoin’e yönelik bu eleştiriler zaten yıllardır yapılıyordu. Tesla’nın çok da yeni olmayan bu eleştirileri sebep bahane göstererek, Bitcoin ödemelerini askıya alması Bitcoin tutkunlarını sinirlendirdi. Hatta bazı yatırımcılar, Tesla siparişerini iptal ettiler.

Kaynak Ethereumworldnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku