Tesla Bitcoin (BTC)’lerini Sattı mı? Elon Musk’tan Kırık Kalp Tweet’i!

53

Milyarder girişimci Elon Musk, kripto para sahnesine geri döndü. Musk, Bitcoin (BTC) hakkında tweet attı ve tweetlerinin genellikle piyasayı etkilediğini bilmesine rağmen, lider kripto para birimini trolledi. Tesla CEO’su, bugün, Bitcoin’in yanına kırık kalp emojisi koydu ve piyasadaki birçok yatırımcı, Musk’ın Bitcoin’lerinden tamamen ayrılacağını ima ettiğini söyledi.

Tesla Bitcoin (BTC) sattı mı?

Tesla’nın, Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak askıya almasından sonra, şirketin elinde bulunan 1,5 milyar dolarlık Bitcoin zulasını muhtemelen satacağına dair spekülasyonlar yayılmaya başladı. O zamandan beri, uzmanlar, Musk’ın amatör trader’lar arasında panik satışına ve bir piyasa çöküşüne yol açtığına dair tezler ortaya koydular.

Mayıs ayındaki Bitcoin fiyat düşüşü, birçok kişinin Tesla’nın Bitcoin (BTC)’lerini satıp satmadığı konusunda spekülasyon yapmasına neden oldu, fakat Musk, şirketin, piyasa kargaşası sırasında bile Bitcoin’i elinde tuttuğunu tweetledi. Ancak, Musk‘ın son tweet’i Tesla’nın Bitcoin’lerini satmış olabileceği tartışmasını tekrar geri getirdi.

Fiyat 38 bin doların altına düştü

Bitcoin fiyatı, Elon Musk’ın bugünkü tweetine tepki gösterdi ve tweet’inin ardından son bir saat içinde yüzde 3 düştü. Musk’ın tweetinden hemen sonra Bitcoin fiyatı kısa bir süre için 38 bin doların altına düştü. Musk, ard arda birkaç tweet paylaştı ve daha sonra bunların etkileri de hissedildi.

Mayıs ayının ikinci haftasında 3 ayın en düşük seviyesini kaydettikten ve 40 bin doların altında üç haftalık konsolidasyondan sonra, Bitcoin toparlanmaya çalışıyordu. Fiyat, 1 günlük grafikteki bir eşkenar üçgenden çıktı ve 38,5 bin dolarlık kilit direnci kırdı. Zincir içi temeller, çarpışma öncesi seviyelere geri tırmanmaya başladı ve madenciler, 40 bin doların üzerinde olası bir yükselişe işaret eden birikmeye başladı. Yakın tarihli bir rapor, Musk’ın itibarının BTC ve topluluğuna yaptığı son saldırıdan sonra bir darbe aldığını öne sürdü.

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku