Elon Musk’un Bitcoin Hakkında Ne Söyleyeceği Artık Umrunuzda Mı?

10

Şu anda kripto para piyasası, etkili kişilerin fiyat hareketlerini tweetleri ile etkilemeye başladığı bir bölgeye yerleşti. Sadece “rastgele” bir tweet atarak, geniş çapta takip edilen bu kişiler piyasa hareketinin kontrolünü ele geçirebilir mi? Tesla’nın CEO’su Elon Musk, son zamanlarda Bitcoin fiyatı üzerinde önemli bir etki yaratan birkaç kişiden biri oldu.

Dan Held: Son derece saygısızca!

Şu anda Kraken’de Büyüme Pazarlama Direktörü olan Dan Held son podcastında oldukça kaygan olan zeminde yorumlarını paylaştı. Dan Held konuya ilişkin olarak şunları söyledi:

Son derece saygısızca. Musk’ı kollarımızı açarak kucakladık ve o bunu bir nevi mahvetti… Çok “iğrenç” hissettirdi. Sadece gülünçtü.

Hayal kırıklığını ifade eden Held, Musk’ın eylemlerine dair neredeyse hiç iç görü olmadığını iddia etmeye devam etti. Podcast sunucusu Peter McCormack ise, Adam Back gibi sektördeki diğer kişilerin piyasaları etkilemeyi Musk gibi “moronlar”dan daha fazla hak ettiğini savundu. Yukarıda bahsedilen perspektifi daha da genişleten Held, Tesla yöneticisinin Bitcoin piyasasını etkilediği için sadece “şanslı” olduğunu belirtti. Bu görüşlerini şöyle açıkladı:

Bitcoin, Elon’dan daha büyük. Bitcoin herkesten daha büyük. Piyasa artık onun sadece dalga geçtiğini biliyor. Artık Elon’un Bitcoin hakkında ne söyleyeceğini gerçekten umursamıyoruz.

Bitcoin (BTC)’in geleceğine tüm ağ fikir birliği ile karar vermelidir

Ayrıca Held, Bitcoin (BTC)’in geleceğine küçük, zengin ve son derece etkili bir komite yerine tüm ağın fikir birliği ile karar verilmesi gerektiğini onayladı. Ayrıca, bu tür olayların Bitcoin’i daha da “kırılganlık karşıtı” hale getirdiğini savundu. Aynı konuda yorumlarına devam ederek şunları söyledi:

Pekâlâ, içeri giren ve etrafta dolaşan bu büyük insanlar etkisini çok hızlı kaybedecekler.

MicroStrategy’den Michael Saylor ve Elon Musk tarafından propaganda edilen “Bitcoin Konseyi” fikrini bir kez daha göz ardı eden Held, “temelde” aynı fikre katılmadığını doğruladı. Musk tarafından körüklenen son Bitcoin enerji tüketimi tartışması hakkında yorum yapan Held, Bitcoin’in “olağanüstü” bir iş yaptığını ve kendi enerji tüketimini savunmak zorunda olmadığını savundu.

Bitcoin (BTC)’in savurgan veya kirli olduğu söylemini geri almalıyız. Tamamen gülünç ve çifte standartlı bir anlatım.

Günün sonunda bir Musk gelir ve bir Musk gider, ancak Bitcoin sonsuza kadar devam edecek!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Ambcrypto.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku