Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Bu Sefer 30 Bin Doların Altına Düşebilir!

93

Bitcoin (BTC)’in yatay yönde hareketi az ya da çok sıradan hale geldi artık. Fiyatın 40 bin doların üzerine çıkamaması, yatırımcıları yoruyor gibi görünüyor. Öte yandan, en kritik nokra, 37 bin dolarlık desteği savunmaya yönelikti ve bu destek seviyesi de kaybedildi.

Bitcoin başka bir düşüşün eşiğinde

Lider kripto para birimi 36 bin dolar’ın biraz üzerinde işlem görüyor. Birincil hedef, dört saatlik grafikte 50 Basit Hareketli Ortalamayı (SMA) desteklemektir. Bununla birlikte, bu seviyenin kısa vadede tutunamaması ve 36 bin dolar’ın altındaki kayıpların önünü açması ihtimali yüksek.

Bitcoin’in kısa vadeli teknik görünümü, düşüş baskısının önümüzdeki seanslarda boğalara zarar verdiğine dair işaretler gösteriyor. Bu görünüm, 40 bin dolar‘ın reddedilmesinden sonra geliyor. Ayrıca, Göreceli Güç Endeksi (RSI), orta çizgiye doğru geri çekilirken düşüş eğilimini vurguluyor.

Hareketli Ortalama Yakınsama sapması (MACD) negatif bölgeye dönerse düşüş trendi daha belirgin hale gelecektir. Üst basınç, sinyal hattının altından geçen MACD çizgisi (mavi) tarafından vurgulanacaktır. Coingape analistlerinden John Isigeye göre, destek 35 bin ila 36 bin dolar arasında bekleniyor, ancak bu seviyeler kırılırsa BTC 30 bin dolar’ın altına düşebilir.

SEC, Fidelity ve SkyBridge’in Bitcoin ETF başvurularını inceliyor

Fidelity ve SkyBridge’in de aralarında bulunduğu birkaç ABD‘li şirket, Bitcoin borsasında işlem gören fonlar (ETF’ler) için onay almak amacıyla başvuruda bulundu. 25 Mayıs’ta, Wise Origin Bitcoin Trust olarak adlandırılan bir yatırım ürününü piyasaya sürmeyi planlayan Fidelity Investment’ın başvurusunun yapıldığını görüyoruz.

SEC Bitcoin (BTC) Konusunda Yine Uyardı: ''Gözümüz Üstünüzde''
SEC Bitcoin (BTC) Konusunda Yine Uyardı: ”Gözümüz Üstünüzde”

Fidelity, süreci Mart ayında başlattı ve ürün ticaretini Cboe’nun BZX borsasında yapmayı hedefledi. Benzer şekilde, SkyBridge Capital, 21 Mayıs’ta First Trust SkyBridge Bitcoin ETF Trust adlı bir ürünle ayrı bir başvuru tamamladı ve muhtemelen New York Borsası’nda işlem görmeyi hedefliyor.

Gün içi izlenecek seviyeler

Fiyat: 36.697 dolar

Eğilim: Ayı

Oynaklık: Artıyor

Destek seviyesi: 35 bin dolar

Direnç: 40 bin dolar dolar

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku