Ethereum (ETH) Fiyat Analizi: Kritik Seviyeler ve Fiyat Hedefleri Neler?

34

Ethereum (ETH) geçen haftanın sonuna doğru 2.200 doların altındaki seviyelere geriledi. Fiyat düşüşü, Bitcoin (BTC)’in 33 bin dolar’a geri çekilmesiyle paraleldi. Diğer kripto para birimleri de düşüş kaydetti ve Ripple destek seviyesini 0,8 dolardan tekrar ziyaret etti.

Ethereum boğaları daha yüksek destek sağlamak için savaşıyor

Ethereum, 2.400 dolar, 50 Basit Hareketli Ortalama (SMA) ve dört saatlik grafikte 100 SMA dahil olmak üzere birkaç hayati seviyenin üzerinde zemin kazanmasıyla bir toparlanma yaşandı. Bu yükseliş hesaplaşması kademeli ama tutarlıydı. Bununla birlikte, 2.900 dolar seviyesindeki engeli kırmaya yönelik birkaç girişim, ETH’yi 3 bin doların üzerine çıkarma umutlarını ortadan kaldırdı.

Santiment Verileri Açıklandı: Ethereum (ETH) Bitcoin (BTC)'i Geride Bıraktı.
 

Ethereum, an itibariyle ve 2.900 dolardan reddedildikten sonra 2.659 dolardan işlem görüyor. Tüm dikkat, kayıpların ivme kazanmasını önlemek için daha yüksek seviyede destek bulmaya yönlendirilir. 2.700 dolar ‘daki destek seviyesi, devam eden düzeltmeyi 50 SMA ve 100 SMA’daki daha düşük seviyeleri tekrar ziyaret etmekten korumaya çalışabilir.

Grafikte, hem yükseliş hem de düşüş sinyallerini resme getiren simetrik bir üçgen deseni oluşturuldu. Fiyat, üst trend çizgisinin direncini kırarsa, 4.200 dolarlık önemli bir yükseliş trendi doğuracağını unutmayın.

1400 dolara düşme riski var mı?

Öte yandan, günü düşük trend çizgisinin altında kapatmak, büyük satış siparişlerini tetikleyebilir ve Ethereum’u 1.400 dolara yokuş aşağı bir yolculuğa çıkarabilir. Ethereum’un karşı karşıya olduğu ikilem, simetrik üçgen içindeki konsolidasyonu andırıyor.

Ethereum ETF'sinde Bir Dönüm Noktası: 50.000 ETH Aşıldı!
 

En az direnç yolu, Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) yönüne bağlı olarak aşağı doğrudur. Trend gücü göstergesi orta çizgiye doğru hareket ederek yükseliş eğilimini vurguluyor. Benzer şekilde, MACD bir satış sinyali vermek üzere ve daha fazla satıcıyı piyasaya çağırıyor. Bu nedenle, 100 SMA veya 50 SMA’da tutunamamak, fiyatta potansiyel olarak büyük bir düşüş anlamına gelebilir.

Ethereum gün içi seviyeleri

Spot oranı: 2.740 dolar

Trend: Ayı

Volatilite: Düşük

Destek: 2.700, 50SMA ve 2.300 dolar

Direnç: 2.900 ve 3.400 dolar

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku