Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Tweeti: Kontrol Etmiyorum!

17

Dogecoin (DOGE)’in hızlı yükselişi ve daha sonra ani fiyat düşüşü, birçok yatırımcının Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin (DOGE)’i manipüle ettiğine inanmasına neden oldu.  Elon Musk, konu Dogecoin olduğunda harekete geçme yeteneğinin sınırlı olduğunu iddia ediyor. Ayrıca Musk, projeyi kontrol etmediğini açıkça belirtti.

Elon Musk, Dogecoin (DOGE)’i kontrol etmediğini açıkça belirtti

Ünlü CEO Elon Musk’un, Dogecoin ve daha geniş kripto para piyasası üzerindeki kontrolünü sıkılaştırması ilgili ile ilgili olarak endişeler artıyor. Dolar milyarderi geçtiğimiz günlerde projeyi gerçekten kontrol etmediğini açıklığa kavuşturmak için Twitter’dan açıklama yaptı. Popüler bir topluluk hesabı, Dogecoin (DOGE)’i aktif bir şekilde tanıtarak ve gelişimine katkıda bulunarak Dogecoin’e kendi şirketi gibi davrandığı için Musk’a Twitter’da övgüde bulundu. Bu tweete karşılık olarak, Elon Musk’ın cevabı, hareket kabiliyetinin sınırlı olduğu yönünde oldu.

2019 Nisan’ında Musk, 1 Nisan şakasını kazandıktan sonra, yeni kripto para birimi Dogecoin (DOGE)’in en sevdiği kripto para birimi olduğunu tweetledi. Tesla patronu şu anda kripto parayı dünyanın para birimi yapmak için ölçeklenebilirliğini artırmaya çalışıyor. Doğru ya da yanlış, birçok kişi, kripto piyasalarının FUD raporlarına maruz kaldığı son iki haftada yaşanan olaylardan dolayı onu suçluyor. Musk’ın Bitcoin’i bir Tesla ödeme yöntemi olarak artık ödeme aracı olarak kabul etmeyeceğini açıklaması sonrasında olaylar patlak verdi.

Elon Musk kahraman mı yoksa kötü adam mı?

Musk, önce kahramandan oldu sonra ise kötü adam kabul edildi. Ona karşı yatırımcıların duyguları çok hızlı bir şekilde döndü. Bir Reddit gönderisinde, diğerlerini  Elon Musk’ın Dogecoin yorumlarını görmezden gelmeye çağıran bir kullanıcı şunları yazdı:

Benim de bir fikrim yok, ama neden herkesin Elon’a yanılmaz bir kâhin gibi baktığını hep merak etmişimdir. O sadece kendi fikirleri olan bir adam.

Temel analistleri şaşırtan şey, Dogecoin (DOGE)’e olan hayranlığı ve ona ilişkin görüşleridir. Musk, tercihini açıklarken bunun dogs ve memler ile ilgili olduğunu söyledi. Bununla birlikte, Dogecoin’i meşru bir kripto para birimi olarak kabul etmeyi reddeden çekirdek bağnaz bir grup var. Peki kripto piyasası düşünüldüğünde Musk bu kalabalığın önünde mi?

Kaynak Azcoinnews.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku