Terra (LUNA)’ya İsviçre’den Müjde Geldi! İşte Ayrıntılar!

761
Terra (LUNA) tamamen durduruldu, token fiyatı sıfırlandı ve Terra ekibi projeyi tamamen sıfırdan yeniden başlatmayı planlıyor. İsviçre varlık yöneticisi Gam Holding ise bugün yaptığı açıklamada, UST StableCoin’i desteklemek için Terra geliştiricisi Terraform Labs ile görüştüğünü söyledi.

Gam Holding, 2 milyar ila 3 milyar dolar arasında yatırım yapabileceğini açıkladı

Gam, aşırı UST arzını yakmakiçin muhtemelen 2 milyar ila 3 milyar dolar arasında yatırım yapabileceğini söyledi. GAM, Terra’nın stablecoin’i UST’nin yeniden 1 dolara endekslenmesine yardımcı olmayı planlıyor. Bu kritik haber, Terra’nın UST’yi desteklemek için özel sermaye yardımı kurduğuna dair raporlar arasında geliyor. Terra’nın 1.5 milyar doların üzerinde sermaye aradığı bildirildi. Terra kurucusu Do Kwon da kısa süre önce Terra’nın UST’yi geleneksel olarak teminatlı bir stablecoin yapmayı düşündüğünü söyledi. Ancak, bu durum çok daha fazla sermaye gerektiriyor.
Merkezi Zürih’te bulunan GAM’ın yönetim altında 95 milyar doların üzerinde varlık bulunduruyor. Ayrıca altı İsviçre Borsası’nda halka açık olarak listelenmiş durumda. GAM, bir basın açıklamasında, UST desteğinin arkasındaki temel gerekçenin Terra ekosisteminde potansiyel görmesi olduğunu söyledi. Şirket ayrıca UST’nin 1 dolara endeksini koruması için algoritmik mekanizmasına inanıyor. Gam genel müdürü Peter Sanderson şunları söyledi:
 Bu tür beklenmeyen krizler, piyasaları etkilediğinde, yeni fırsatlar doğar. UST projesinde fırsat görüyoruz ve Terra’nın uzun vadeli stratejisi umut vaat ediyor.

 Terra kurucusu, görüşmelerini sürdürüyor

Daha önce KriptoArena.com olarak belirttiğimiz gibi, bu aşamada Terra ekosistemi için işler oldukça kötü görünse de, kurucu Do Kwon işlerin yoluna gireceğini iddia ediyor. Geçtiğimiz günlerde Do Kown, Terra’nın UST stablecoin’i için bir kurtarma planı üzerinde çalıştığını tweetledi. Kripto para sektöründeki söylentiler, Terra’nın ana kuruluşu olan Luna Vakfı’nın stablecoin’i UST’yi korumak amacıyla 1 milyar dolar toplamak için kripto yatırımcıları ile toplantılar yaptığını iddia etti.

Konuya aşina olan kaynaklar, Vakfın endüstrinin en büyük yatırım firmaları ve piyasa yapıcılarından bazılarıyla aktif görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Tüm gözler Do Kwon’un bunu başarıp Terra’yı tehlikeli sulardan çıkarıp çıkaramayacağında.UST’nin çöküşü, ABD milletvekillerinin de dikkatini çekti. Eğer altcoin LUNA’nın piyasa değeri UST’den daha düşük olursa, Terra projesinde UST’nin dengesini korumak için yeterince fon kalmaması problemi ortaya çıkabilir. Bu da tabii ki UST için bitiş anlamına geliyor.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku