Bitcoin (BTC) Dominance Giderek Düşüyor. Kripto Kışı mı Geliyor?

0 107

Bitcoin (BTC) hakimiyeti 33 ayın en düşük seviyesine yaklaşırken, Ethereum’un (ETH) piyasadaki payı güç kazanıyor. 2018’de bu kombinasyon, büyük bir düzeltme yaşanmasında bir katalizör olarak yorumlandı.

Yükseliş Piyasası Sona mı Yaklaşıyor?

Gelişen altcoin sezonunun ortasında, Bitcoin’in piyasa değeri ile kripto para piyasasının geri kalanı arasındaki oran olan Bitcoin hakimiyeti, giderek düşüyor.

Çinli analist Colin Wu, BTC Dominance’nin Ağustos 2018’den bu yana görülmemeiş olan yüzde 47,54 seviyesine düştüğünü belirtti. Buna karşılık, Ethereum’un kripto para piyasası piyasasındaki payı yüzde 15’i aştı.

2018’de benzer bir durum 2018 ‘Kripto Kışının’ başladığını gösteriyordu.

Bu, 2017 rallisinin son vuruşlarını hatırlatan tek gösterge değil. Daha önce bildirildiği üzere, iOS tabanlı cihazlar için Coinbase uygulaması yakın zamanda Apple’ın App Store’una yolculuğunu tekrarladı.

Bu, en son 7 Aralık 2017’de, Bitcoin’in (BTC) 19.600 doları aşan tüm zamanların en yüksek seviyesinden iki hafta önce gerçekleşti.

Farklı Ralli, Farklı Sinyaller!

Ancak Wu, yatırımcıların paniğe kapılmamasını söyledi. Analist, bugünlerde sektöre iki sürecin hakim olduğunu vurguluyor: kurumsal ilgi ve DeFi çılgınlığı.

Bitcoin Hazineleri kontrol paneline göre, halka açık şirketler 1.424.841 Bitcoin’e (BTC) yani serbest bırakılan net arzının yüzde 6.78’ine sahip. An itibariyle, bu meblağ 77 milyar dolara eşittir.

Bu arada, DeFi segmentinde kilitli olan toplam varlık hacmi, ilk kez 66 milyar doları aştı. Bu metrik, yalnızca bir yıl önce 1 milyar doların altındaydı. Analist şunları söledi:

”Böylece, her iki en iyi kripto birimi birbirlerinin hisselerini yemeden rallilerini genişletebilirler.”

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku