Michael Saylor’dan Kritik Bitcoin ve Stablecoin Yorumu: Fırsat!

2.085
Kripto para piyasası zor günler geçirirken, Microstrategy CEO”su Michael Saylor, Bitcoin (BTC) ve regülasyona dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Regülasyon, Bitcoin ve stablecoin’ler için büyük bir fırsat: Kurumsal sermaye geliyor

Micheal Saylor, regülasyon çalışmalarının hızlanması nedeniyle kripto para piyasasında büyük bir sarsıntı öngörüyor. Yöneticiye göre, kripto para birimleri, dijital menkul kıymetler ve dijital mülklerin yasalar tarafından net bir şekilde tanımlanması, Bitcoin için mükemmel bir gelişme olacak. Ünlü CEO, “Diğer tokenlerin neden olduğu kaos yüzünden, Bitcoin hedef alınıyor. Düzenleme, bu karışıklığı ortadan kaldıracaktır.” ifadesini kullandı. Saylor, sıkı bir regülasyon durumunda 19 bin tokenden kaçının hayatta kalacağını merak ettiğini vurguladı. UST’nin son birkaç gündeki düşüşünün ardından Saylor, son 72 saatin net bir düzenlemeye yönelik somut adımlar için siyasi bir fikir birliği gördüğünü, bunun iyi olacağını söyledi ve şunları ekledi:
Regülasyon, varlık sınıfını 1 trilyon dolardan 10 trilyon dolara taşıyacak. Regülasyon, hem Bitcoin’e hem de stablecoin’lere kurumsal sermayeyi getirecek. Her şey netleştiğinde, engeller ortadan kalkacak
UST’nin fiyaskosuna atıfta bulunan Microstrategy CEO’su, bundan ders çıkarılması gerektiğine inanıyor.  Saylor, LUNA ve TERRA’nın çöküşünün, topluluğun daha hızlı ilerlemesi gerektiğine dair siyasi bir fikir birliği yaratacağını öngördü. Yönetici, “Kripto para endüstrisindeki düzenleme eksikliği, Bitcoin’e yardımcı olmaktan çok zarar veriyor.” açıklamasını yaptı. Saylor bu nedenle düzenlemenin Bitcoin için iyi bir gelişme olacağını iddia ediyor. Düzenlenmesi gereken ilk şey stablecoin’ler, çünkü küresel olarak stablecin’ler için büyük bir talep var. Ünlü CEO, 2024 yılına kadar Bitcoin ekosisteminin, düzenleyici netlik sayesinde girişimcilikten kurumsallığa dönebileceğini tahmin ediyor.

 

Saylor iddiları reddetti: SEC ve hissedarlar vurgusu!

Mr Whale olarak bilinen bir analist, Saylor’un şirketini odak noktası yapmak amacıyla Bitcoin’i kendi emelleri için kullandığını iddia etmişti. Uzmana göre, Saylor’ın Bitcoin tutkusu tamamen kurmaca ve şirket gizlice BTC satıyor. Bu çarpıcı iddialara yanıt olarak, Saylor Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenlenen bir şirket olarak, Bitcoin varlıklarındaki değişikliklerin SEC dosyaları aracılığıyla hissedarlara açıklanması gerektiğini açıkladı. Microstrategy CEO’su, herhangi bir Bitcoin satışının SEC ve hissedarlara kamuya açıklanması gerektiğini belirtti Bu hafta, sosyal medyada Nasdaq listesinde yer alan BTC destekçisi yazılım şirketi Microstrategy’nin sessizce BTC’sini sattığına dair bir söylentiler büyük ilgi gördü.
Microstrategy CEO’su Michael Saylor, Cuma günü söylentiyi reddeden bir tweet attı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) kapsamında düzenlenmiş bir şirket olarak Microstrategy’nin kurumsal stratejideki herhangi bir önemli değişikliği SEC dosyaları aracılığıyla hissedarlara ifşa etmesi gerektiğini açıkladı. Ayrıca yönetici, SEC dosyalarının “herkese açık” olan kamu kayıtları olduğunu vurguladı. Ayrıca, maddi değişikliklerin Bitcoin edinmeyi ve elde tutmayı ve ayrıca kripto varlıklarında değişiklik yapmayı içerdiğini belirtti. Bazı haber siteleri, bu hafta, söylentinin neden doğru olmadığını ve söz konusu BTC adresinin Microstrategy’ye ait olmadığını açıklayan bir makale yayınladı. Adres aslında büyük olasılıkla bir kripto para borsasına platformuna ait olabilir.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku