Terra (LUNA) Tarih Yazdı: Geleceğin SHIB’i Olabilirmi?

263

Perşembe günü toplam değerinin yüzde 99’undan fazlasını kaybetmesinin ardından Terra (LUNA), Cumartesi günü yüzde 1000’in üzerinde artış yaşayarak 0.0005395 dolar seviyesine yükseldi. Bu durum ile LUNA yatırımcıları arasında da yükseliş hareketliliğini tetiklediği belirtiliyor.

Terra (LUNA) yeniden yükselişe geçebilir mi?

Bu hafta LUNA, UST’den sonra şimdiye kadarki en büyük satın alımı gerçekleştirdi. Terra tarafından yaratılan algoritmik stabilcoin, Çarşamba günü 0.22 dolar seviyelerinde gerileyerek 1 doların altından işlem gördü. De-peg’in, bazı büyük kripto para yatırımcılarının, Terra’nın Bitcoin kullanarak UST’yi destekleme planının geri tepebileceğinden korktukları için “daha ​​güvenli ” alanlara yönelirken,  stablecoin’i boşaltmasının bir sonucu olduğu iddia ediliyor. Durum, Tether (USDT) dahil olmak üzere diğer stabilcoin’lerin Perşembe günü bazı borsalarda 95 sente kadar düşmesiyle daha da kötüleşti ve devam eden “spekülasyon kaynaklı korkuyu” ortaya çıkarttığı belirtiliyor.

Terra (LUNA) Tarih Yazdı: Geleceğin SHIB'i Olabilirmi?

Bu süreçte ise, Bitcoin de Perşembe günü 26.000 dolar seviyelerine kadar bir düşüş gerçekleştirdi ve diğer kripto para birimlerinde de ciddi dalgalanmalar ve düşüşler yaşandı. Yaşanan dalgalanmalar ile tüm kripto para piyasası değeri de yüzde 18’in üzerinde düşüş gerçekleştirdi. Ancak, LUNA’nın ani düşüşü çoğu yatırımcının dikkatini çekti. 5 Nisan’da ATH’si olan 119,18 dolar seviyesine ulaştıktan sonra LUNA, bu haftaki devasa satıştan önce diğer kripto para birimleriyle birlikte tipik bir geri çekilme yaşadığı belirtiliyor.

Yatırımcıların bir kısmı güvensizken, bir kısmı ralli fırsatı olarak değerlendiriyor

Cuma günü, Terra ekibi Terra blockchain’ini “yeniden yapılandırma planıyla” durdurduğunu ve Binance’in LUNA çiftlerinin ticaretini durdurmasına neden olduğunu açıkladıktan sonra LUNA bir düşüş daha yaşadı. Cuma günü Binance, Terra ekibi Terra blockchain’i dahilinde blok üretimini başlatmayı kabul ettikten sonra fikrini değiştirdiği bildirdi ve LUNA’yı yeniden listeledi. Bazı yatırımcılar LUNA’nın yeniden toparlaması konusunda şüphe ile yaklaşırken, diğerlerinin ise  Terraform Lab’ın ağı canlandırma planına destek verdikleri görünüyor. Yatırımcılar, LUNA’nın SHIB benzeri bir ralli yapmasını öngörmesiyle, LUNA’nın işlem hacminin son 24 saat içinde yüzde 1000’in üzerinde arttığı görüldü. Yatırımcı Luke Martin, paylaştığı tweette şunları söylüyor;

”Luna, tarihte sıfıra kadar inip 1 hafta içinde 100 kat artan ilk altcoin oldu. Geleceğin SHIB’i olabilir mi? 1 dolara ulaşması için SHIB gibi birkaç yüz daha artması gerekecek.”

 

14 Mayıs’ta yaşanan ciddi düşüşe rağmen, Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon, Terra’nın UST’yi düzenlemeye çalıştığı yönündeki söylentileri yalanlıyor. Do Kwon;‘’Bu olaydan ne ben ne de mensubu olduğum herhangi bir kurum hiçbir şekilde kâr etmedi.Kriz sırasında LUNA veya UST satmadım.”Ayrıca Kwon, “Hala merkeziyetsizlik ekonomilerin kripto para birimlerini hak ettiğine inanıyorum – ancak şu anki haliyle UST’nin o para olmayacağı açık” sözlerini de ekliyor. Terra ekibi şu anda, yatırımcılarının çoğunu açıkça tatmin eden bir “Terra ekosistemi canlandırma planı” üzerinde çalışıyor. Şu anda LUNA, 0.00028 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ederken, UST 0,19 dolar seviyelerine kadar düştüğü bildiriliyor. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak zycrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku