Sıcak Gelişme! Terra Vakfı'ndan Önemli Açıklama: Onay Bekleniyor
Sıcak Gelişme! Terra Vakfı'ndan Önemli Açıklama: Onay Bekleniyor

Sıcak Gelişme: Terra CEO’su Açıklama Yaptı: Son Bir Umut…!

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Terra Lab CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon, stablecoin TerraUSD’nin (UST) çöküşünün ardından Twitter da dahil olmak üzere ortadan kaybolmuştu. Yönetici, bu sabah çarpıcı açıklamalar yaptı.

Terra CEO’su Do Kwon, LUNA Vakfı’nın Bitcoin rezervini kullanarak Terra’yı kurtarmaya çalıştığını söyledi

Perşembe günü, toplam kripto para piyasası değeri, Şubat 2021’den bu yana en düşük seviyesi olan 1.082 milyar dolara düştü. Piyasa, sert bir darbe alırken, Terra (LUNA) ise bu çöküşün odak noktasındaki proje oldu ve yüzde 100’e yakın bir düşüşle 0.0001 dolar seviyelerine geriledi. Terra Lab CEO’su ve kurucu ortağı Do Kwon’dan gelen mesajların ardından, hafta ortasında yeniden toparlanma umutları devam etti. Çarşamba günü bir dizi tweet’in ardından Do Kwon, bu sabah tekrar Twitter‘dan önemli mesajlar paylaştı. Do Kwon, ekibin şu anda Terra ekosistemini kurtarmak için Luna Vakfı’nın (LFG) Bitcoin rezervlerini kullanmaya çalıştığını söyledi. Odak noktası, topluluğu ve geliştiricileri kurtarmak. Terra Lab CEO’su bir dizi tweet’inde şunları söyledi:
Son birkaç günü telefonda Terra topluluk üyelerini arayarak geçirdim. Geliştiriciler, topluluk üyeleri, çalışanlar, arkadaşlarım ve ailem, UST krizinden dolayı harap oldu. Projemin hepinize yaşattığı acıdan dolayı büyük bir üzüntü içerisindeyim. Bu olaydan ne ben ne de mensubu olduğum hiçbir kurum hiçbir şekilde kâr etmedi. Kriz sırasında ne LUNA ne de UST sattım. Halen merkeziyetsiz ekonomilerin merkeziyetçi parayı hak ettiğine inanıyorum. Ancak UST’nin mevcut biçimde o para olmayacağı artık açıktır. Ekip şu anda, topluluğu ve Terra ekosistemindeki geliştiricileri korumak için LFG Bitcoin rezervi üzerinde çalışıyor.

Yapılan açıklamalar sonrası birçok LUNA yatırımcısı yoğun bir şekilde Terra Luna CEO’su Do Kwon’u linçlemeye başlarken, ünlü CEO’nun sözleri iflas itirfrafı olarak algılandı. Uzmanlar, meydana gelen krizin insanların zihinsel sağlığı üzerindeki etkisi konusunda endişeli. Forumdaki yatırımcılardan bazıları o kadar çok şey kaybettiklerini söyledi ki, artık hayatı yaşamaya değer bulmadıklarını ifade ettiler. Bazılar ise felaket yüzünden evini kaybedeceğini söyledi. John Browlow isimli twitter kullanıcısı “Luna reddit forumu intihar mesajlarıyla dolu. Alt dizindeki en iyi beş gönderiden üçü intiharla ilgili.” ifadelerini kullandı.

CEO Do Kwon’un evi basıldı

Piyasasın gözde altcoin projesi Terra (LUNA) ve stablecoin’i UST‘nin yaşadıkları, ABD’deki kurumların bile harekete geçmesine neden oldu. Regülasyon çağrıları, hız kazanırken, yaşanan kriz herkesin nutkunun tutulmasına yol açtı. Resmen yüzde 100 düşüş yaşayan LUNA, şimdi ise yatırımcıların CEO Do Kwon’un evini basmasına yol açtı. 1 haftada değerinin neredeyse tamamını kaybeden LUNA, stablecoin UST’yi de dibe çekti. Yatırımcılar ise bütün yatırımlarını kaybetmenin acısı ile Do Kwon’u bulmaya çalışıyor.
Terra (LUNA) Kabusu ABD Gündeminde: Kurtarma Planı Açıklandı!
 
Güney Kore’nin önde gelen gazetelerinden Money Today, Do Kwon’un resmi polis desteği talep ettiğini aktardı. Görünüşe göre iflas bayrağını çeken ziyaretçiler, Do Kwon’un evini boş bırakmıyor. Money Today haberinin Türkçe çevirisinde şu ifadeler dikkat çekiyor:
Kore polisi, bilinmeyen bir kişinin, Terraform Labs CEO’su Known Do-Hyung’un evini ziyaret ettiğini ve kapının zilini çaldığı yönündeki bir raporu inceliyor. CEO Kno’un eşi acil durum kişisel koruması için talepte bulundu. Kimliği belirsiz bir kişinin önceki gün saat 18.00 sıralarında yöneticinin yaşadığı dairenin giriş kapısından oturanlar arasından girerek asansör ve merdivenleri kullanarak konutun önüne geldiği belirlendi. Bu kişinin CEO’nun eşine ”kocanız evde mi?” diye sorduğu ve ardından kaçtığı bildirildi.

 

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Sıcak Gelişme: Terra CEO’su Açıklama Yaptı: Son Bir Umut…!