Terra CEO’suna Çağrı: Soru İşaretleri Var, Parlamentoya Gel!

96

Komite Temsilci Yoon Chang-Hyeon, Kore borsalarının her birinin kripto para birimlerinde yaşanan ani düşüşlere farklı şekilde tepki verdiğini söyledi. Temsilci bu durumlarla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek için hem Terra (LUNA) Kurucusu Do Kwon’u, hem de ilgili borsaları meclis oturumuna davet etti.

Terra CEO’su meclis oturumuna davet edildi

Algoritmik stabilcoin UST ile birlikte Terra (LUNA)’nın ciddi düşüşü, kripto para endüstrisi içerisinde önemli bir konu oldu. Güney Koreli muhafazakar parti People’s Power konuyla ilgili olarak meclis oturumu talep ettiği belirti.

Habere göre, Kore borsalarının yaşanan düşüşe farklı tepki verdiği belirtiliyor. Ulusal Meclisin Siyasi İşler Komitesi, Salı günü gerçekleştirilecek meclis oturumuna, Terraform Labs kurucu ortağı Do Kwon’un da konuyla ilgili olarak davet edildiği bildiriliyor. Komitenin temsilcisi People’s Power’dan Yoon Chang-Hyeon şunları söylüyor:

“Düşüş sırasında borsalardaki hareketlilik hakkında soruları gündeme getiren bir kısım var. Coinone, Korbit ve Gopax 10 Mayıs’ta ticareti durdurdu, Bithumb 11 Mayıs’ta günlük ticareti durdurdu, ancak Upbit 13 Mayıs’a kadar ticareti durdurmadı.”

Kwon, ekosistemi kurtarmak için planın hazır olduğunu açıkladı

Mevzuat ertelendikçe yatırımcıların kayıplarının arttığını ve yetkililerin büyük yatırımcı kaybını görmeye devam ettiğini ve yatırımcıları korumakta çaresiz olduklarına da değiniyor. Temsilci Yoon sözlerine şunları ekliyor:

“Terra CEO’su Do Kwon da dahil olmak üzere ilgili borsa yetkililerini, durumun nedeni ve yatırımcıları korumak için alınacak önlemler hakkında bir oturum düzenlemek için Ulusal Meclise getirmeliyiz.”

Terra CEO'suna Çağrı: Soru İşaretleri Var, Parlamentoya Gel!

Algoritmik stabilcoin’i UST’nin tarihsel olarak sabitlenmesinin ve ardından LUNA token’larını neredeyse sıfır seviyesine düşüren ciddi kayıplı düşüşün ardından, Kwon ekosistemi kurtarmak için bir plan hazırladığını duyurdu. 16.05.2022 tarihinde Kwon, Terra ekosisteminin “Terra Classic” (LUNAC) olarak bilinen mevcut ağ ve “Terra” (LUNA) olarak bilinen yeni zincir ile iki zincire ayrılmasını önerdi. Her iki zincir de bir arada var olacak, ancak eski token’lar LUNAC olarak yeniden adlandırılacak. Yenileri ise Kwon’a göre piyasada LUNA olarak adlandırılmaya devam edecek. Kwon, yeni zincirin piyasaya sürülmesinin, Terra geliştiricilerinin eski LUNAC ve UST sahiplerine ve ayrıca planın yürürlüğe girmesinden sonra geliştiricilere yeni LUNA token’larını airdrop yoluyla gönderilmesi gerekeceğini ekliyor. Daha fazla altcoin haberi için Kriptoarena.com web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak cointelegraph
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku