Son Dakika: Binance Bu İşlem Çiftleri İçin de Ticareti Askıya Aldı!

187

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance geçtiğimiz dakikalarda yaptığı açıklamada bu işlem çiftleri için de ticareti askıya aldığını duyurdu. Kriptoarena.com olarak detayları aktarıyoruz.

Terra krizi devam ediyor ve açıklamalar ardı ardına geliyor

Terra (LUNA) ve UST‘te yaşanan kriz kripto para piyasasında çok büyük yankı uyandırdı ve pek çok kripto para biriminin büyük oranlarda değer kaybetmesine neden oldu. Yaşanan bu kriz sonucunda ise popüler kripto para borsası Binance, LUNA/BUSD ve UST/BUSD haricindeki işlem çiftlerindeki ticareti askıya aldığını duyurmuştu. Binance’den geçtiğimiz dakikalarda yeni bir açıklama geldi.

Binance ve İki Borsa Bu İki Altcoin İçin İşlemleri Askıya Aldı!

Piyasa değeri bakımından dünyanın en büyü kripto para borsası Binance, Terra (LUNA) fiyatının yaklaşık yüzde 99 düşüş yaşamasının ardından sabahın erken saatlerinde bir duyuru yaptı. Binance, yaptığı bu duyuru ile birlikte LUNA/BTC, LUNA/BIDR, LUNA/AUD, LUNA/BNB, LUNA/ETH, LUNA/USDT, LUNA/GBP, LUNA/BRL, LUNA/TRY ve LUNA/EUR spot çiftleri ile birlikte BTC/UST, LUNA/UST, ETH/UST, BNB/UST, UST/USDT spot çiftlerini kaldırdığını duyurdu.

Binance ve Terra çözümü görüşüyor

Dev kripto para borsasının bu duyurusunun üzerinden çok geçmeden Terra (LUNA) fiyatı daha da fazla düşüş yaşadı. Tüm bu gelişmelerin ardından Binance’den yeni bir duyuru daha geldi. Önde gelen kripto para borsası geçtiğimiz dakikalarda resmi web sitesi üzerinden yaptığı duyuruda LUNA/BUSD ve UST/BUSD işlem çiftleri için spot ticareti askıya alacağını bildirdi. Binance’in yaptığı duyuruya göre bu işlem çiftleri için ticareti Türkiye saatiyle 11.30’da askıya alacak. Binance’in yaptığı açıklamanın tamamı şu şekilde;

Binance, 2022-05-13 tarihinde 08:30 AM’de (UTC) LUNA/BUSD ve UST/BUSD ticaret çiftleri için spot ticareti askıya alacak. LUNA ve UST için para çekme işlemleri, ağ kararlı hale geldiğinde açılacaktır.

Dev kripto para borsası ayrıca yaptığı açıklamalarda Terra’da yaşanan bu durumu düzeltmek ve kullanıcılar için istikrarlı bir ortam oluşturmak için çalışmalarına devam ettiklerini dile getirdi. Binance‘in bu konuda yaptığı açıklama ise şu şekilde;

Kullanıcılar için daha istikrarlı bir ortam oluşturmak için proje ekibiyle çalışmaya devam ediyoruz ve topluluğu buna göre güncel tutacağız.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku