Terra CEO’su Umut Verdi: Küllerimizden Doğacağız!

279

Terra CEO’su, yatırımcıları tekrar bir araya getirmek için yeni bir canlanma planı önerdi ve vazgeçemeyeceğini açıkladı. Kriptoarena.com olarak, detayları aktarıyoruz.

Terra CEO’su yatırımcıları yeniden bütünleştirmek istiyor

Terra’nın yerel kripto para birimleri TerraUSD (UST) ve Terra (LUNA)’daki büyük düşüşe rağmen, TerraForm Labs CEO’su ve kurucusu Do Kwon, yatırımcıları bu kripto para birimlerinde yeniden bir bütün haline getirme isteğini yineledi. Kwon, Terra topluluğunun, ekosistem token’larını yeniden canlandırmak için çözümler önerme konusunda ne kadar kararlı olduğunu görmenin, kendisi için ne kadar ilham verici olduğunu kaydetti ve ekibin ihtişamlı günlerine nasıl geri dönüleceğine dair bir karar verdiğini kaydetti.

Bir Twitter paylaşımında Kwon, ekosistemin Terra zincirinin,  Terra Classic (LUNAC) ve Terra (LUNA) olarak ikiye ayrılarak çatallanmasını önerdi. Terra Classic zinciri mevcut ağdır, Terra ise yeni zincir olacaktır. Her iki zincir bir arada var olacak olsa da Kwon, eski token’ların LUNAC olarak yeniden adlandırılacağını, yenilerinin ise LUNA olarak adlandırılacağını kaydetti. Kwon’a göre, yeni zincirin piyasaya sürülmesinin ardından, geliştiricilerin, eski LUNA (LUNAC) ve UST sahiplerine yeni LUNA token’larını airdrop yoluyla göndermesi gerekecek. Ayrıca Kwon, ekibin, TerraForm Labs cüzdanını airdrop’tan kaldırmasını da gerektireceğini belirtti ve şunları söyledi:

LFG’nin UST sahiplerini bütünleştirmeye yönelik çabalarına ek olarak, bu token dağıtımının, her bir paydaş grubu için değişen ilgi alanları ve zaman tercihleri ​​için en iyi çözümü sağladığına ve en önemlisi, Terra ekosistemini canlandırmak için en uygun yolu oluşturduğuna inanıyoruz.

Yükseltilmiş ekosistem geliştiricilere odaklanacak

Kwon’a göre, yükseltilmiş Terra ekosistemi geliştiricilere odaklanacak ve LUNA token’larındaki bu tür özel fonlar, işleri başlatmak için onlara tahsis edilecek. Özellikle, bugün TerraForm Labs tarafından bir yönetim önerisi yapılacak ve onaylandıktan sonra, 27 Mayıs 2022’ye kadar doğrulayıcılarla çatal koordine edilecek. Bu, Terra’nın stabilcoin’inin dolar karşısındaki değerini kaybetmesinden ve böylece LUNA dahil fiyatının önemli ölçüde düşmesine neden olduktan sonra geldi. Ekip, kriz sırasında LUNA ve UST’yi satmadığını belirtse de, yakın zamanda ekosistem token’lerini çökmekten kurtarmak için BTC varlıklarının bir kısmını kullandığını açıkladı.

Luna Foundation Guard (LFG), TerraUSD’yi (UST) kurtarmak için umutsuz çabalarla 80 bin Bitcoin’i (BTC) sattığını iddia ediyor. Sonuç olarak, LFG’nin BTC rezervleri 313 BTC’ye kadar düştü. Vakıf, müşterilerinden gelen kargaşanın ardından fiyaskoyu nasıl ele aldığına dair bir açıklama yaptı. Bir tweet’te LFG, batan UST’yi desteklemek için rezervinden nasıl fon tahsis ettiğini gösterdi. LFG, 7 Mayıs itibariyle rezervindeki varlıklarını ifşa ederek başladı. 80.394 BTC, 39 914 BNB ve yaklaşık 26,3 milyon USDT’ye sahip olduğunu açıkladı. Ek olarak, yaklaşık 23.6M USDC ve 1.97M AVAX’a sahipti. Bu yedekte 697 bin UST ve kabaca 1,7 milyon LUNA vardı. Vakıf, kripto bir doların altına düşmeye başladığında rezerv varlıklarını UST’ye dönüştürmeye başladığını söylüyor. 8 Mayıs’ta bir karşı tarafla 50 bin BTC ticareti yaptığını söylüyor. Yine, sabitleyiciyi güvenceye almak için son nefes alma çabasında ek 30K BTC sattılar.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

 

Kaynak thecryptobasic
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku