Terra CEO’su Hakkında Şok İddia! Topluluktan Yeni Teklif Geldi!

515
12 Mayıs tarihinde ağın bilerek durdurulması ve saldırılara karşı korunmasından sonra Terra (LUNA) ağI, yeniden açılmıştı. Bu durum sert fiyat düşüşüne neden olsa da LUNA  ikinci kezağı durdurdu. Terra topluluğu, ise geliştiricileri ve kullanıcıları korumak için yeni bir teklifte bulundu.

Terra CEO’su, daha önce ”Basis Cash” isimli stablecoin projesini  batırmış!

Basında çıkan haberlere göre, Do Kwon daha önce Basis Cash isimli stablecoin projesini arkasındaydı ve bu proje de fiyaskoyla sonuçlandı. Topluluğun sunduğu yeni teklif, yeni LUNA yatırımcılarına, hisse sahiplerine ve geliştiricilere krizin etkisinden kurtarılması için LUNA basılması ve dağıtılması çağrısında bulunuyor. Yeni plana göre, arzın yüzde 40’ı LUNA hissedarlarına dağıtılacak, yüzde 40’ı ise yeni ağ başlatıldığında UST sahiplerine dağıtılacak. Ayrıca  yüzde 10’u, Terra’nın saldırısı ve durması arasında LUNA sahiplerine dağıtılacak. Geriye kalan yüzde 10’u ise Dapps, hizmet sağlayıcıları, altyapı sağlayıcıları gibi ekosistemin geliştiricilerine dağıtılacak.
Terra geliştiricileri, ileriye dönük en iyi çözümü belirlemek amacıyla topluluk ve geliştiricilerle birlikte çalışmak için bir Twitter hesabı oluşturdu. Topluluk üyelerinin katılması ve sorunları ve çözümleri tartışması için bir Discord hesabı da açıldı. Yapılan açıklamada, “UST, yeni ağ açılışında Luna ile değiştirildiğinde, mevcut haliyle varlığını sona erdirecek ve teminatlı biçimde ortaya çıktıktan sonra yeniden başlatılacak.” ifadesine yer verildi. Bu teklif, Terra forumlarında ilgi görüyor. Ancak Terra’nın lider geliştiricilerinin bunu dikkate alıp almayacağı henüz belli değil. LUNA fiyatı, an itibariyle yüzde 99.98 düşüşle 0.000059 dolara akıldı. Altcoin şu anda CoinMarketCap’te 222. sırada yer alıyor. UST, ABD doları karşısında sabit değerini kaybettikten sonra şu anda 0.18 dolardan işlem görüyor. Şirket ayrıca sermaye artırmak ve UST-USD sabit değerini yeniden kurmak için yatırımcılar ve firmalarla görüşüyor.

İsviçreli şirketten kritik Terra açıklaması

İsviçre varlık yöneticisi Gam Holding ise bugün yaptığı açıklamada, UST StableCoin’i desteklemek için Terra geliştiricisi Terraform Labs ile görüştüğünü söyledi. Gam, aşırı UST arzını yakmakiçin muhtemelen 2 milyar ila 3 milyar dolar arasında yatırım yapabileceğini söyledi. GAM, Terra’nın stablecoin’i UST’nin yeniden 1 dolara endekslenmesine yardımcı olmayı planlıyor
Terra (LUNA), Bu Altcoin Projesine Yatırım Yaptı: 100 Milyon Dolar!
. Bu kritik haber, Terra’nın UST’yi desteklemek için özel sermaye yardımı kurduğuna dair raporlar arasında geliyor. Terra’nın 1.5 milyar doların üzerinde sermaye aradığı bildirildi. Terra kurucusu Do Kwon da kısa süre önce Terra’nın UST’yi geleneksel olarak teminatlı bir stablecoin yapmayı düşündüğünü söyledi. Ancak, bu durum çok daha fazla sermaye gerektiriyor.
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!
Kaynak Coingape.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku