Teknik Analiz: Dogecoin Fiyatını Etkileyen Bu Metriklere Dikkat!

268

Kripto para piyasalarının önde gelen analistleri son 24 saat içerisinde hızla yükseliş yaşayan Dogecoin (DOGE) hakkında teknik analizlerde bulunarak metrikleri işaret etti! Peki, metrikler neye işaret ediyor? İşte detaylar…

Dogecoin (DOGE) yükselişe hazır mı?

Kripto para piyasalarının önde gelen uzmanları, uzun bir süredir sessiz bir bekleyişte olan popüler memecoin Dogecoin (DOGE) hakkında metrikleri işaret ederek önemli yorumlarda bulundular. Bildiğiniz üzere DOGE, Mayıs 2021 tarihinde yaptığı ATH seviyesi olan 0.74 dolar seviyesine ulaştığından beri düşüş yaşıyor. Aşağı yönlü hareket ile şimdiye kadar yaşadığı düşüş, Haziran ayında popüler kripto para birimini 0,049 dolar seviyelerine kadar düşürdü. Son 441 gün içinde düşüş, yükseliş modeli olarak kabul edilen alçalan bir kama içinde tutuldu. Şu anda Dogecoin bu takozdan çıkmak için bir girişimde bulunuyor. Başarılı olursa, bir sonraki en yakın direnç alanı 0.165 dolar seviyesi olacaktır. İlginç bir şekilde, haftalık RSI da alçalan direnç çizgisinden çıkma sürecinde. Bunu yapmakta başarılı olursa ve ardından 50 çizgisini geri alırsa, yükselişin başladığını doğrular.

DOGE/USDT

Günlük grafik, haftalık zaman dilimindeki okumaları destekler. Dogecoin’in 14 Ağustos’ta 0.077 dolarlık direnç alanından çıktığını ve ertesi gün bunu destek olarak doğruladığını gösteriyor. Ayrıca, günlük RSI kararlı bir şekilde 50’nin üzerine çıktı. Dolayısıyla, fiyatın da uzun vadeli takozdan çıkma ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Analistlerin paylaştığı metrik ise şu şekilde:

Teknik Analiz: Dogecoin Fiyatını Etkileyen Bu Metriklere Dikkat!
DOGE/USDT

Popüler kripto para analistleri metriklere işaret ediyor!

Kripto para piyasalarının popüler altcoin analistlerinden biri olan Altstreetbet, fiyatın uzun vadeli üçüncü dalgayı başlattığını açıkladı. Popüler analistin paylaştığı DOGE grafiği ise şu şekilde:

En olası uzun vadeli sayım, DOGE’nin tarihi zirveden ölçülen düzeltici bir A-B-C yapısını bitirdiğini gösteriyor. İçindeki C dalgası bir bitiş köşegenine dönüştüğü için alçalan bir kama şeklini aldı. Paylaşılan metrikte siyah renkte, alt dalga sayısı görüntülenebilir.

Teknik Analiz: Dogecoin Fiyatını Etkileyen Bu Metriklere Dikkat!
DOGE/USDT

Kısa vadeli sayıma gelince, en olası senaryo Dogecoin’in beş dalga yukarı yönlü hareketin üçüncü dalgasında olduğunu gösteriyor. Alt dalga sayısı sarı renkte verilir, bu da fiyatın üçüncü alt dalgada olduğunu gösterir. Bu nedenle, sayım doğruysa, artış hızının yakında hızlanması beklenebilir.

Teknik Analiz: Dogecoin Fiyatını Etkileyen Bu Metriklere Dikkat!
DOGE/USDT

Öte yandan popüler memecoin Dogecoin (DOGE)’in topluluğu ise uzun bir süredir yükseliş bekliyor. Birçok analist, son 24 saat içerisinde yaşanan yüzde 10’luk yükselişle beraber Dogecoin hakkında fikirlerini sundu. Son 1 hafta içerisinde piyasa değerine yaklaşık 3 milyar dolar daha ekleyen DOGE, 1 haftalık süreç boyunca yüzde 21 artış yaşadı. Daha önce kriptoarena.com olarak fiyatını belirttiğimiz üzere anlık olarak popüler memecoin DOGE, 0.085502 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak beincrypto
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku