Ünlü CEO İddialı: Bu Kripto Para Birimi Altının Yerini Alacak!

70

Lider kripto para birimi Bitcoin ( BTC )’in büyümesi, bazı savunucuların, kriptonun değer deposu gibi çeşitli metriklerde altını devralacağı ve sonunda değerli metalin yerini alacağı görüşünü paylaştığını gördü . Son piyasa çöküşüne rağmen, önemli kripto oyuncuları, Bitcoin’in altını devirme projeksiyonunun hala yolda olduğunu onayladı.

Lider kripto para birimi, altının yerini alacak

13 Ağustos’ta yaptığı bir röportajda MicroStrategy (NASDAQ: MSTR) CEO’su Michael Saylor , altının büyük olasılıkla Bitcoin’in büyümesinin tetiklediği baskıyı yaşayacağını belirtti. Ancak Saylor, lider kripto para biriminin altını değiştirme yolunun iniş ve çıkışlarla karakterize olacağını kabul etti. İlginç bir şekilde Saylor, Bitcoin’in altından farklı olarak daha fazla yargı alanı tarafından para birimi olarak kabul edilme şansının daha yüksek olduğunu kaydetti ve açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Geleneksel eleştirmenler ve ana akım analistler kripto para ekonomisini anlamıyorlar, Bitcoin’i anlamıyorlar ve oynaklıktan nefret ediyorlar<…>Bitcoin altını yavaş yavaş geçecek, ancak 21. yüzyılda para olarak kabul edilmeyecek.

kripto para

Bitcoin’in oynaklığıyla ilgili endişeler üzerine Saylor, uzun vadeli yatırımcıların fiyat dalgalanmalarının varlığın vade yolunun bir parçası olduğunu belirterek rahatsız edilmemesi gerektiğini söyledi. Yatırımcıların kısa vadede para kazanmaları nedeniyle Bitcoin’in oynaklık konusunda eleştiri aldığını öne sürdü. Kriptoarena.com olarak daha önce de bildirdiğimiz gibi, bu doğrultuda Saylor, uzun vadeli stratejinin MicroStragey’nin Bitcoin yatırım planına rehberlik ettiğini belirtti. Özellikle, Ağustos 2020’de Bitcoin’e giriştiğinden beri, şirket 200’den fazla BTC biriktirdi.

Bitcoin dibe vurmuş görünüyor

Stratejinin anahtarı olan Saylor, şirketin zarara girmesinden sonra eleştirilere maruz kaldı. 2002 yılının ikinci çeyreğinde, MSTR, 126 milyon dolarlık beklentilere karşı 122.1 milyon dolarlık üç aylık gelir bildirdi . Ayrıca şirket, Bitcoin varlıklarına atfedilen 917,8 milyon dolar ile 918,1 milyon dolar zarar bildirdi. Başka bir yerde Saylor, son kripto piyasası kazanımlarının Bitcoin’in dibe vurduğunu gösterdiğini öne sürdü. Şuan Bitcoin 24.500 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte neredeyse yüzde 3 kazanç sağladı. Saylor, lider kripto para birimi ile ilgili olarak şunları söyledi;

Temellerinin kurumsal yatırım sınıfı varlık olarak ortaya çıktığı, düzenleyiciler, yasa koyucular ve büyük ölçekli yatırımcılar tarafından benimsendiği yerde piyasa dibe vurmuş gibi görünüyor.

kripto para

Yılın zorlu bir ilk yarısını yaşadıktan sonra, Ethereum ( ETH ) ile birlikte Bitcoin’in kısa vadeli bir rallide kripto piyasasına liderlik ettiğini belirtmekte fayda var.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak finbold
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku