Bu Altcoin Yatırımcıları Dikkat! Yüzde 52 Düşebilir
Bu Altcoin Yatırımcıları Dikkat! Yüzde 52 Düşebilir

Bu Altcoin Yatırımcıları Dikkat! Yüzde 52 Düşebilir

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ripple’in yerel altcoin projesi XRP fiyatı son iki aylık süredir 0,30 ila 0,39 dolar arasında hareketliliğine devam ediyor. Genel bakıldığında fiyat seviyesinin düşüş eğilimine işaret ettiği belirtiliyor. Kripto para analistleri, oluşacak bir kırılmanın ardından yüzde 52’lik bir düşüşün gerçekleşebileceği aktarıyor. XRP fiyatında yaşanan mevcut durgunluğun, boğaların yukarı yönde herhangi bir hareket yapmasını ciddi şekilde engellediği ve hatta durdurduğu görülüyor.

Altcoin projesinin fiyatı yukarı yönlü harekete geçecek mi?

Günlük grafiğe bakıldığında, XRP fiyatının daha düşük seviyelerde yükselişler gerçekleştirdiği görülüyor. Kriptoarena.com olarak bildirdiğimiz gibi; Ancak, boğaların daha fazla yoğunlaşmaması sonucunda, token fiyatının olumlu yönde hareket etmesini engellediği görülüyor. CoinMarketCap tarafından sağlanan verilere göre, kripto para biriminin fiyatı şu anda yüzde 1.47 yükselişle 0.37 dolar fiyat seviyesinden işlem görmeye devam ediyor.

Olumlu bir kayda göre, birkaç gün önce 100 günlük hareketli ortalamada tabloları başarılı bir şekilde döndürmeyi başardı. Bununla birlikte, fiyatın 0,39 ila 0,42 dolar arasındaki kilit direnç seviyelerine dokunduğu görüldü. Analistler, boğaların bu fiyat aralığının geçersiz olması durumunda, XRP’nin 200 günlük hareketli ortalamaya göre düşüş gerçekleştirmesi bekleniyor.

XRP fiyatından yüzde 52 oranında düşüş tehlikesi

XRP’nin bu alanda yetersiz kalması ile bölgede bir yeniden test arayışı sonrası kilit destekte 0.33 dolar seviyesinden bir gerileme kaydederek kilit direnci kıramayacağı aktarılıyor. Bitcoin’e karşı sabitlenen XRP fiyatı, 100 günlük ve 200 günlük hareketli ortalama çizgileri arasında işlem görmeye devam ediyor. Ayıların, 1700 – 1800 SAT aralığında bulunan kilit dirençleri savunmaya hazır olan korumalarını indirmiyor. Aynı şekilde, boğalarında 1500 SAT seviyesinin altına herhangi bir fiyat düşüşü olmadan alandan çekilmediği belirtiliyor. İlerleyen günlerde, belirtilen bu bölgelerin üzerinde veya altında gerçekleşecek bir kırılma veya kapanma olduğu sürece, yatay hareketliliğin devam etmesinin zorunlu olduğu aktarılıyor.

Ayılar bir kopuşu desteklemek adına acele ederken XRP boğaları adına baskıda artış görülüyor. Ayıların, altcoin projesi fiyatını yüzde 52 oranında düşürmeye ve bu yaz elde edilen kazançları tüketmeye çalıştıkları belirtiliyor. Boğaların potansiyel olarak XRP fiyatında gerçekleşebilecek herhangi bir düşüşü durdurup durduramayacağı ise yatırımcılar tarafından merak konusu. Bu açıdan ise Ethereum fiyatındaki hareketliliğin ticaret adına daha umut verici olduğu belirtiliyor. XRP fiyatının, ilerleyen günlerde 0,36 dolar olarak belirlenen kilit destekle boğaları 55 günlük SMA’nın altına itmesi bekleniyor. 0,36 dolar seviyesinden gerçekleşecek olası bir artışın ise, altcoin projesi XRP fiyatını 0,50 dolara doğru ilerletebileceği ve bunun sonucunda yüzde 40’a varan kazanç kaydedebileceği aktarılıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Bu Altcoin Yatırımcıları Dikkat! Yüzde 52 Düşebilir