Soruşturmalar ve Zorunlu KYC Uygulaması Binance Coin Fiyatını Nasıl Etkiler?

42

Binance Coin (BNB) iki hafta içinde %30 ralli yaptı, ancak piyasa değerine göre dördüncü en büyük kripto para birimi, 450 dolarlık direnci kırmak için mücadele ediyor gibi görünüyor. Tesadüfen, bu 3 Haziran’daki aynı zirve ve ardından %48’lik bir düzeltme ile 225 dolara düştü.

Düzenleyici otoriteler ile sorunlar

Binance Coin için durumun önceki örneklere kıyasla benzerliği göz önüne alındığında, yatırımcıların son performanstan şüphe duymaları için nedenler var, özellikle rakip bir akıllı sözleşme platformu olan Solana (SOL), 18 Ağustos’ta tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Hareket, kısmen, merkezi olmayan borsa (DEX), Mango Markets’i ve iyi abone olunan bir NFT projesinin başlatılmasını desteklemek için yakın zamanda 70 milyon dolarlık bir kitle fonuna bağlandı.

Binance Coin, borsa 16 Temmuz’da hisse senedi alım satımını aniden durdurduktan sonra olumsuz tepki verdi ve yatırımcıların düzenleyici engellerin borsanın büyümesini ciddi şekilde etkileyeceğine dair endişeleri arttı. Temmuz ayı sonlarında Binance’in Avrupalı ​​ve Hong Konglu müşterileri için türev alım satım işlemlerinin durdurulması Binance Coin (BNB)’in sıkıntılarını artırdı. 18 Ağustos’ta Hollanda Merkez Bankası De Nederlandsche Bank, borsanın yerel sakinlere kripto hizmetleri sunduğu sonucuna vardıktan sonra Binance’e bir uyarı yayınladı. Yetkili, şirketin ülkenin Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Finansmanıyla Mücadele Yasasına uygun hareket etmediğini iddia ediyor.

Binance Coin kalıcı sözleşmeler primi ortadan kalktı

Türev verileri, balinaların ve profesyonel yatırımcıların Binance Coin (BNB)’de nasıl konumlandığına dair iyi bir fikir veriyor. Gelecekteki sözleşmeler uzun (alıcılar) ve kısa vadeliler (satıcılar) her zaman eşleşse de kaldıraçları değişebilir. Böylece, sürekli sözleşme fonlama oranını ölçerek, bu yatırımcıların ne kadar yükseliş veya düşüş eğiliminde oldukları belirlenebilir. Türev borsalar, karşı tarafa ödenen daha fazla kaldıraç talep eden tarafı ücretlendirecektir. Genellikle her 8 saatte bir hesaplanır, ancak FTX gibi bazı borsaların saatlik oranları vardır. Nötr piyasalarda, fonlama oranı pozitif tarafta %0 ile %0,03 arasında değişme eğilimindedir. Bu sayı haftada %0,6’ya eşittir ve bunu uzun pozisyondakilerin ödediğini gösterir.

11 Ağustos ve 17 Ağustos arasında Binance Coin piyasasında, %0,10’luk hafif bir yükseliş pozitif fonlama oranı vardı, ancak son birkaç gün içinde dağıldı. Temmuz ayı sonlarında görülen %0,15’lik düşüş eğilimi göstergesinden tamamen farklı olmasına rağmen, mevcut okuma, kaldıraçlı yatırımcılardan gelen güveni yansıtmıyor.

Profesyonel yatırımcılar yükselişe geçmedi

Bu verilerin kalıcı sözleşmelerle ilgili belirli bir konuyu yansıtıp yansıtmadığını doğrulamak için, üç aylık vadeli işlem sözleşmeleri primine bakalım. Binance Coin perakende yatırımcılar, vadeli işlem primini hesaplama veya vadesi dolmak üzere olan pozisyonları manuel olarak devirme zorluğu nedeniyle genellikle üç aylık sözleşmelerden kaçınırlar. Bu sabit vadeli enstrümanlar, kalıcı sözleşmelerin aksine bir fonlama oranı ayarlamasına sahip değildir. Bu nedenle, nihai talep dengesizlikleri, normal spot piyasalara kıyasla bir fiyat farkı ile yansıtılır. Sağlıklı piyasalar, üç aylık sözleşmelerde %0,2 ila %1’lik bir prim göstermeli, olumsuz bir gösterge ise geriye dönüklük olarak bilinen bir düşüş durumudur.

Veriler, Eylül vadeli işlem sözleşmeleri %5 indirim gösterdiğinden, daha önce fonlama oranında görülen Temmuz ayı ortasındaki düşüşü teyit ediyor. Bununla birlikte, üç aylık sözleşme, son birkaç hafta içinde tarafsız kaldı ve profesyonel yatırımcılarda nötrden düşüşe doğru bir eğilim olduğunu gösteriyor. Ayrıca türev göstergeler, yatırımcılardan sıfır yükseliş belirtisi gösteriyor. Bireysel yatırımcıların ve balinaların şu anda Binance Coin için 450 dolar seviyesinin kısa vadede kırılacağına dair çok az güvenleri olduğu da açık.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Cointelegraph.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku