Apple Daily de tam sayfa Bitcoin reklamı: quot Bitcoin sizi asla yarı yolda bırakmaz quot

0 0

Hong Kong merkezli tabloid tarzı gazete Apple Dailyin ön sayfasında Bitcoin için tam sayfa bir reklam yer aldı. Metin okuyucuları BTC hakkında bilgilendiriyor gibi görünse de coinin nereden ve nasıl satın alınacağına dair belirgin bir bilgiye yer vermedi.

Satoshi Nakamoto isminin üzerinde İngilizce olarak belirtilen reklamda Bitcoin sizi asla yarı yolda bırakmaz sloganı yer aldı. Ardından Kantonca olarak şöyle devam etti: 

“Bankalar bugün siz beni değil ben sizi terk ediyorum.Bitcoin dijital paradır. Herhangi bir hükümet veya şirket tarafından verilmez veya kontrol edilmez. Kimse ağda işlem yapmanızı engelleyemez ve kapatılamaz. Bitcoin milliyeti cinsiyeti veya inançları ne olursa olsun herkes tarafından kullanılabilir. Bitcoin 2009 mali krizi sırasında Genesis bloğu ile başladı. Şimdi zamanı geliyor.”

Gazete CEOsu tutuklandı

Hong Kongdaki en büyük basılı medyalardan biri olan Apple Daily CEOsu iki hafta önce tutuklandıktan sonra daha popüler oldu.

Apple Daily CEOsu Jimmy Lai 10 Ağustosta Hong Kongun tartışmalı Ulusal Güvenlik yasasını ihlal ettiği iddiasıyla tutuklandı. Gazetenin ofisleri de aynı gün yetkililer tarafından baskına uğradı. Tutuklanması birçok kişi tarafından özel idari bölgedeki demokrasi yanlısı figürlere yönelik baskının bir parçası olarak görüldü.

Buna karşılık Hong Konglular Apple Dailynin yanı sıra gazeteden sorumlu ana şirket olan Next Digitalin hisselerini satın alarak Lai ve özgür basını desteklediğini gösterdi. Bunun sonucunda şirketin hisse senetlerinin fiyatı % 1100den fazla yükseldi.

Lai 40 saat gözaltında tutulduktan sonra serbest bırakıldı.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku