İşte Bu Hafta Radarınızda Olması Gereken 5 Kripto Para Birimi!

145

Ağustos ayı sona ererken, büyük getiriler için bu hafta satın alınacak en iyi kripto para birimlerinden bazılarını inceliyoruz. Son fiyat hareketi ve piyasadaki etkisi nedeniyle Bitcoin gibi önemli bir kripto parayı incelerken, diğer taraftan da etkileyici bulduğumuz altcoinler Cardano, RUNE, Telcoin ve Binance Coin’e de yer veriyoruz.

Bu Hafta Satın Alınacak En İyi 5 Kripto para birimi; BTC, BNB, ADA, RUNE, TEL

1. Bitcoin (BTC)

Bitcoin, dünya çapında en çok tanınan kripto para markasıdır ve gelişen kripto endüstrisinin %45’inden fazlasını kontrol etmektedir. İlk hamle avantajının yanı sıra, Bitcoin, deflasyon mekanizması olan birkaç kripto para birimi üzerinde büyük bir avantaja sahiptir. Sadece 21 milyon kripto paranın çıkarılması ve her geçen çeyrekte zorluk seviyesinin artmasıyla Bitcoin, hayranları tarafından ‘dijital altın’ olarak adlandırılıyor. Altından uzun vadeli daha iyi bir değer deposu olarak görülüyor.

Bu yıl ona eşlik eden tüm hayranlığa rağmen, önde gelen kripto para birimi, volatilite nedeniyle kazançlarının çoğunu traş etti. Nisan ayının ortasında tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65 bin dolara (ATH) ulaşan kripto para, değerinin %50’sini kaybetti ve büyük bir piyasa düzeltmesinden sonra 32 bin dolara düştü. 35 bin dolar seviyesinde işlem görmeye devam etti ancak o zamandan beri yeni bir yukarı yönlü yörünge belirledi. Son 48 saat içinde BTC %4’ten fazla arttı ve şu anda %2,25 artışla 49.574 dolardan işlem görüyor. Ayrıca, kripto piyasası toparlanma yolunda göründüğü için %5,98 arttı. Bitcoin’in artan benimsenmesi, onu satın almak için en iyi kripto para haline getiriyor.

2. Binance Coin (BNB)

Binance Coin, bu yılın büyük bölümünde ilk beş kripto radarına takıldı ve bu iyi bir nedenden dolayı oldu. Başlangıçta Binance kripto borsasında ücret ödemesi için bir indirim tokeni olması amaçlanan BNB, başlangıçta amaçlanandan çok daha fazlası haline geldi. BNB, Binance ekosisteminde çok önemli bir rol oynar ve popüler merkezi olmayan değişim (DEX) platformu PancakeSwap’ta yardımcı program tokenidir. Ethereum ağına rakip olacak şekilde kurulan Binance Smart Chain’de (BSC) de kullanılıyor.

Günlük kullanımda BNB, seyahat masrafları, sigorta, kredi kartı ödemeleri, eğlence ve kredi teminatı için bir ödeme aracı olarak da kullanılmaktadır. Fiyat açısından, BNB, yıldan bugüne (YTD) %800’den fazla artan bir yıldız yılı geçirdi. Nisan ortasında 650 dolarlık rekor bir değere ulaştıktan sonra üçüncü en büyük kripto para birimi oldu. Piyasanın çoğunu süpüren kripto kan banyosunda kısa süre sonra %45 kaybetse de BNB değerinin çoğunu korudu. Son 24 saat içinde BNB %8,97’den fazla arttı ve bugünün erken saatlerinde daha önce 505 dolara ulaştıktan sonra şu anda 497,04 dolardan işlem görüyor. Son derece rekabetçi kripto pazarında çoğunluk hissesine sahip Binance borsası ile BNB büyümeye devam edecek ve onu uzun vadede satın almak için en iyi kripto haline getirecek.

3. Kripto para Cardano (ADA)

Cardano, üçüncü nesil Blockchain teknolojisi olduğunu iddia eden hakemli bir Blockchain platformudur. Eski Ethereum kurucu ortağı Charles Hoskinson liderliğindeki Hong Kong merkezli teknoloji şirketi tarafından kurulan Cardano, yatırımcıların yatırım yapmaya istekli olduğu en heyecan verici kripto protokollerinden biridir. Ouroboros adlı, doğrulama pencerelerini dönemlere bölen, enerji tüketimini azaltan ve maliyetleri düşüren bir hisse kanıtı (PoS) Blockchain kullanır. Bununla birlikte, Cardano henüz tam olarak piyasaya sürülmedi, ancak şu anda rakip platform Ethereum’dan sonra üçüncü en büyük kripto varlığı.

Cardano ağı kademeli olarak ağ güncellemelerini yayınlıyor ve 12 Eylül’de ağında akıllı sözleşmeler dağıtmaya hazırlanıyor. Beklenen bu işlevsellik, yardımcı program tokeni ADA’ya büyük bir ivme kazandırdı ve duyurudan bu yana büyük bir bölümünde toplandı.  Birkaç gün sonra 2,30 dolarlık rekorunu yeniden test etmeden önce 14 Ağustos’ta 2,14 dolara yükseldi. ADA yükselişine devam etti ve şu anda 24 saatlik pencerede %9,09 artışla 2,83 dolarda sabitlendi. ADA, geri çekilmeden önce 24 saatlik en yüksek 2,8820 dolara ulaştığında, yükseliş momentumu herhangi bir zamanda durmayacak gibi görünüyor. Altcoinin parabolik yükselişi, birkaç yatırımcının ADA’yı satın almak için acele ettiğini gördü ve protokolün değer teklifi, onu satın almak için en iyi kripto protokolü haline getirdi.

4. ThorChain (RUNE)

ThorChain Blockchain’i geliştirmek istemiyor. Bunun yerine, sahibi kripto paraların velayetini devretmeden bir kripto para biriminin bir başkasıyla sorunsuz değişimini sağlamak için yola çıkıyor. Temelde ThorChain, kripto paraların izinsiz bir ortamda bir sipariş defteri kullanmadan atomik takasını sağlayan merkezi olmayan bir likidite protokolüdür. Aynı zamanda, kullanıcıların Blockchain ekosistemindeki token takasları için en iyi fiyatlara erişmelerini sağlayan otomatik bir piyasa yapıcıdır (AMM). Birkaç kripto projesinden farklı olarak, ThorChain’in resmi bir başkanı yoktur ve bunun yerine bir grup anonim geliştirici tarafından güvence altına alınmıştır. RUNE, likidite protokolünün hizmet tokeni olarak hizmet eder ve stake, bonding ve ağ ücretleri için kullanılır.

AMM platformu son birkaç haftadır ilgi odağı oldu, ancak yerel tokeni yatırımcılar için iyi getiriler sağlamaya devam etti. Genel piyasa trendini takiben, RUNE son 24 saatte % 17.01’den fazla artarak 12,42 dolara ulaştı. Şu anda 12,29 dolardan işlem görüyor ve önümüzdeki günlerde daha fazla yükselme potansiyeli var. Bu hafta satın almak için en iyi kriptoyu mu arıyorsunuz? RUNE’dan başka yere bakmayın.

5. Kripto para Telcoin (TEL)

Bu listede göz önünde bulundurduğumuz üzere, Telcoin, bu hafta satın alınacak en iyi kripto paralardan bazılarına kıyasla piyasa değerlemesinde sönük kalıyor. Bununla birlikte, hacimde eksik olanı büyümede telafi ediyor. Telcoin platformu, kripto dünyasına kolay erişim sağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir finans (DeFi) protokolüdür. Cep telefonlarının yaygın kullanımından yararlanan Telcoin Blockchain, halihazırda var olan bir mobil pazara girerek ve sorunsuz sınır ötesi havale, ödeme ve e-ticareti mümkün kılmak istiyor. Bu şekilde, büyük ölçüde banka hesabı olmayan dünya nüfusu, bir düğmeye tıklayarak finansal hizmetlere erişebilecek.

Telcoin, bu çözümü pazara sunmak için cep telefonu servis sağlayıcılarıyla yakın bir şekilde çalışıyor ve artan popülaritesi, token fiyat performansına olumlu yansıdı. Telcoin ekosistemine güç veren TEL, Mart 2020’de tüm zamanların en düşük seviyesinden (ATL) 0.00006’dan %45.000’den fazla arttı. Token, kripto piyasası çöküşünün ardından %54,63 oranında düşüş yapmadan önce 11 Mayıs’ta 0,06448 dolara yükselen parabolik bir yükseliş yaşadı. Ancak, kazanma yollarına geri döndü ve son 24 saatte %18,62 ralli yaparak 0.02867 dolardan işlem gördü. Telcoin, büyük getiriler için satın alınacak en iyi kriptolardan biridir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebook‘ta ve Instagram‘da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Kaynak Insidebitcoins.com
Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku