Bitcoin (BTC) Kısa Vadede 70.000 Doları Aşacak mı?

0 42

Coinbase’in Nasdaq’da doğrudan listelenmesi büyük bir başarıydı ve Coinbase’i halka açılan ilk şirket yaptı. Bitcoin (BTC)  fiyatı şu anda açgözlü bir piyasaya işaret ediyor ve 61 bin dolar’ın altına düşerse, kısa vadeli düşüş hissini tetikleyebilir. Öyleyse önce Bitcoin Açgözlülük Endeksine bir göz atalım.

Bitcoin Açgözlülük Endeksi Bekleyin Diyor

Kripto para analiz firması cryptoquant’a göre, Bitcoin fiyatı şu anda açgözlülük bölgesinde ve açgözlülük endeksi Şubat ayından bu yana istikrarlı bir şekilde yükseliyor. Analistler şu şekilde bir açıklama yaptılar:

”Büyük bir düşüş sinyali görünmüyor, aynı zamanda satın almak için de ideal bir zaman değil”

Korku ve açgözlülük endeksi, bir piyasanın türev alım satım piyasasında ne ölçüde kaldıraç kullanıldığını gösteriyor ve Bitcoin için şu an için oldukça yüksek görünüyor. Görünüşe göre daha fazla yatırımcı, pozisyon büyüklüklerini artırmak için kaldıraçlarını ikiye katladı. Analiz, bir “bekle ve izle” yaklaşımı önermektedir ve mevcut konumlarını yığmak için acele etmemelidir.

Bitcoin Fiyatı Önemli Destek Seviyesinde Takılıyor

Kripto para piyasasında ”livercoin” olarak bilinen ünlü analiste göre, Bitcoin fiyatı kritik bir destek aralığında duruyor ve fiyat kısa vadede her iki yönde de gidebilir. Analist’e göre fiyatın kısa vadede 70 bin doları geçmesi biraz zor görünüyor. Analizine göre, Bitcoin tehlike seviyelerinde işlem görüyor ve fiyat 61 bin dolar seviyesinin altına düşerse kısa sürede düşüşe geçebilir. Analist şunu ekledi:

”Yatırımcılar, Bitcoin’de uzun pozisyon almak için 63,5 dolar’ın üzerinde yüksek bir zaman dilimi beklemelidir.”

Bu arada, Bitcoin fiyatındaki son sıçrama Coinbase’in etkisi gibi görünüyor, çünkü Bitcoin 61 bin dolarlık desteği tutmaya çalışırken tekrar başlangıç ​​seviyelerine geri dönüyor.

Benzer Başlıklar

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul Et Daha Fazlasını Oku