Analistler Açıkladı: Solana ve LUNA'yı Hafta Sonu Neler Bekliyor?
Analistler Açıkladı: Solana ve LUNA'yı Hafta Sonu Neler Bekliyor?

Analistler Açıkladı: Solana ve LUNA’yı Hafta Sonu Neler Bekliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasalarında aşağı yönlü hareketler devam ederken analistler, Solana(SOL) ve Terra(LUNA) için hafta sonu beklentilerini paylaşıyor. Terra(LUNA) fiyatı, aylık grafikte düşüş eğilimi gösteren bir mum çubuğu oluşturduğu görünüyor. Kriptoarena.com olarak analistlerin beklentilerini sizlere aktarıyoruz.

Çöküş sonrası LUNA’nın yeniden yükselebileceği öngörülüyor

LUNA fiyatı 2.70 seviyelerinden düşüş yönlü hareketine devam ederken, yatırımcılar üzerinde baskı oluşturmaya devam ettiği belirtiliyor. Düşüş eğiliminin geçersiz kılınması, 2,82 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılması gerektiği bildiriliyor. Analistler, yatırımcıların yaz boyunca LUNA fiyatında ek düşüşler yaşanabileceğini düşünmeleri gerektiğini söylüyor.

Terra’nın yerel tokeni LUNA, boğalar sayesinde Haziran ayının son günlerine doğru 2,50 dolar seviyesi üzerine çıkabilmelerinden sonra yatırımcılar arasında olumlu bir hava yarattığı belirtiliyor. Ne yazık ki, Haziran ayının aylık hareketliliğine bakıldığında yatırımcıların, tartışmalı kripto para birimini son dakikada elden çıkarttıkları ve çöküşün ardından kazanılan kazançların hepsini sildiği bildiriliyor.

LUNA şu anda 2.13 dolar fiyat seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor. Ayıların, 29 Haziran tarihinde yeni bulunan 2,82 dolar seviyesinde yer alan yüksek seviyenin gerçekleşmesinden bu yana elde edilen kârın yüzde 36’sını sildikleri görülüyor. 2,00 dolar seviyesinin altında meydana gelecek bir kırılmanın ise yaz aylarında 1,50 dolar seviyesine ve potansiyel olarak VPOC’yi 0,59 dolar seviyesini hedefleyen başka bir LUNA tasfiyesinin katalizörü olabileceği belirtiliyor. Eğilimin geçersiz kılınması için, 2,82 dolarda yer alan yüksek seviyesinin üzerine çıkması gerektiği bildiriliyor. Boğaların bu engeli aşabilmesi halinde, 3.50 dolar fiyat seviyesine kadar yükselebileceği ve bunun da mevcut Terra LUNA fiyatından yüzde 77’lik bir artışla sonuçlanabileceği söyleniyor.

ETH katili Solana fiyatının yükselişe geçmesi mümkün mü?

Solana(SOL) fiyatı, aylık hareketliliğine bakıldığında anormal bir mum çubuğu çiziyor. SOL fiyatına bakıldığında ise hacimde bir artış görülmekle birlikte, düşüş eğiliminin geçersiz kılınması adına 45 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılmanın gerektiği belirtiliyor. Analistler Solana fiyatının, piyasadaki önemli dönüşlerden önce karışık sinyaller vermesiyle ün saldığından dolayı, yatırımcıların gözlerini merkeziyetsiz Smart Contract (akıllı sözleşme) token’inde tutmalarını istiyorlar.

30 Haziran 2022’de Ethereum katili olarak anılan proje, şüpheli bir aylık mum üretti. SOL fiyatının, 25.86 dolar olarak işaretlenen en düşük seviyenin yüzde 30 üzerine, ancak Haziran ayının en yüksek seviyesi olan 46.12 doların yüzde 27 altına gerilemesi sonucunda 33.76 dolar seviyesine yerleşmesi sonucunda yükselişi tetikleyebileceği belirtiliyor. Analistler ayrıca şamdanın, Hacim Profili göstergesindeki işlemlerde aşırı bir akış sergilediği bildiriyorlar. Bu hareketlerde yaşanan anormalliğin ise, önümüzdeki aylarda Solana fiyatı adına önemli bir rol oynayabileceği öngörülüyor.

Analistler Açıkladı: Solana ve LUNA'yı Hafta Sonu Neler Bekliyor?

SOL, 2021 Eylül ayında yaşanan yükseliş sonucunda yatırımcılarını kandırmıştı. Büyük hacimli bir yükseliş mum çubuğu basılmış ancak, bununla birlikte 141 dolardaki uzlaşma fiyatı, aylık en yüksek seviye olan 216 dolar seviyesinin yüzde 34 altında, 105.89 dolar seviyesi ile en düşük seviyenin sadece yüzde 30 üzerinde işaretlenmişti. Dört ay sonra ise, Ocak 2022’de, minimum kazançlar ve yükselişi beklenmeyen fiyat hareketinin ardından, SOL fiyatı nihayet anormal aylık mum çubuğunun yansımalarını gördü. Ayıların piyasalara hakim olması ile birlikte, yüzde 60’lık bir tasfiye sonucu Eylül 2021’den bu yana tüm kazançlarını sildiği görülüyor.

Analistler diğer kripto para birimlerinde de olduğu gibi Solana fiyatı söz konusu olduğunda, yatırımcıları aşırı güven duymaması gerektiği belirtiliyor. BTC 23.500 dolar seviyesini aşmadığı sürece hala ayı piyasasında olduğumuzu hatırlamalıyız. Piyasalarda bir yükseliş etkisi başlamasıyla birlikte işler hızla değişebilir. Bu nedenle analistler, daha popüler kripto para birimlerinden bazılarının önümüzdeki haftalarda gerçekleştirecekleri hareketliliklere bakılarak ipuçları bulunabileceği ve takip edilmesi gerektiği belirtiliyor. Solana fiyatında yaşanan düşüş eğiliminin geçersiz kılınması için 45 doların üzerinde işlem görmesi gerektiği bildiriliyor. Boğaların bu sınırı aşabilmesi halinde ise, mevcut SOL fiyatından yüzde 150’lik bir artışla sonuçlanabileceği ve 90 dolar fiyat seviyesine doğru bir ralliye neden olabileceği belirtiliyor. Ancak, boğaların 35 dolar seviyesindeki desteği tetikleyememeleri halinde, SOL fiyatı 20 dolara kadar gerilemeye devam edebilir, bu da ek bir yüzde 40 kayıpla sonuçlanabilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da Facebook’ta ve Instagram’da takip edin ve Telegram ve YouTube kanalımıza katılın!

Analistler Açıkladı: Solana ve LUNA’yı Hafta Sonu Neler Bekliyor?